Koncertaģentūra FBI informē: 3.jūlija koncertā Rīgā, „Skonto” futbola stadionā, leģendārā grupa Aerosmith plāno kontaktēties ar publiku latviešu valodā. Slavenās rokgrupas dalībnieki pieprasījuši koncerta organizatoriem vairāk kā desmit frāžu tulkojumus un to izrunu latviešu valodā.

„Labvakar” un „paldies” – parasti tikai ar šīm frāzēm vietējā valodā mūziķi iepriecina savus fanus. Ierasts arī, ka grupas par šo frāžu tulkojumu painteresējas neilgi pirms iznākšanas uz skatuves. Savukārt Aerosmith mūziķi koncerta organizētājiem Latvijā sarakstu ar 15 frāzēm atsūtīja jau vairākas nedēļas pirms gaidāmā koncerta. Līdzās tulkojumam mūziķi lūdza atsūtīt arī vārdu izrunu latviešu valodā.

„Rakstot frāžu tulkojumus un izrunu latviešu valodā, mēs nolēmām papildus ierakstīt arī audiofailu, lai Aerosmith labāk varētu saprast kā konkrētos vārdus pareizi izrunāt. Par to, cik labi grupa apguvusi šīs frāzes latviešu valodā, varēsim pārliecināties nākamotrdien, 3.jūlijā „Skonto” futbola stadionā”, komentē koncertaģentūras FBI direktore Inga Kadeka.

Aerosmith mūziķi izteikušies, ka cer uz siltu sagaidīšanu no Latvijas publikas puses. „Ierodoties valstī, kur mēs agrāk nekad neesam uzstājušies, mums vienmēr ir interesanti uzzināt, kuras dziesmas publikai patīk vislabāk,” stāsta grupas vokālists Stīvens Tailers. „Vislabākie brīži ir tad, kad publika dzied līdzi un es ceru, ka Latvijas publika nebūs izņēmums. Es pat varu nosaukt tās dziesmas, kuru laikā mēs īpaši gribētu dzirdēt publiku dziedam līdzi – tās ir „Livin’ On The Edge”, „Dream On” un „Walk This Way”.”

Pagājušajā svētdienā, 24. jūnijā, Aerosmith sniedza eksplozīvu šovu Londonā, Haidparkā, kur, neraugoties uz visai stipro lietu, koncertu vērot bija ieradušies vairāk kā 50 000 cilvēku. Līdz ar to šis koncerts uzstādīja absolūtu apmeklētības rekordu, pārspējot jebkura koncerta apmeklētību, kas jelkad norisinājies Haidparkā (par vairākiem tūkstošiem pārspējot līdzšinējo rekordistu – grupas „The Who” koncertu pagājušajā gadā).

Par koncerta vakara naglu kļuva leģendārās hip–hopa grupas „Run DMC” dalībnieka Darryl "D.M.C." Matthews McDaniels pievienošanās uz skatuves, lai kopā ar Aerosmith izpildītu leģendāro dziesmu „Walk This Way”.

Aerosmith Rīgā uzstāsies jau nākamotrdien, 3.jūlijā, pasaules turnejas „World Tour 2007” ietvaros. Gandrīz divu stundu garā koncerta laikā, grupa izpildīs savas labākās dziesmas, kas radītas viņu ilgās un veiksmīgās karjeras laikā.

Biļetes vēl joprojām iespējams iegādāties visās „Biļešu servisa” un „Reklamarket” kasēs un „Statoil” degvielas uzpildes stacijās. Biļešu cenas: stāvvietas 25 Ls, sēdvietas vēl iespējams iegādāties par 30 Ls un 40 Ls (atkarībā no attāluma līdz skatuvei).

Koncertu piedāvā: Latvijas Mobilais Telefons un Nokia N76
Atbalstītāji: Star FM, TV3, Aldaris, Privātā Dzīve, Delfi, ŽZL, Subbota, JCDecaux

2007.gada 28.jūnijs

Informāciju sagatavoja:
Aerosmith koncerta Latvijā mediju koordinators
Kristaps Kārkliņš