Koncertaģentūra FBI savā desmit gadu jubilejā paziņo: viena no pieprasītākajām roka grupām pasaulē — Aerosmith, sniegs koncertu Latvijā. Šis būs grandiozākais koncerts Latvijā, ko līdz šim organizējusi koncertaģentūra FBI. Roka giganti Aerosmith uzstāsies 3.jūlijā Skonto stadionā. Austrumeiropā kopā notiks tikai četri Aerosmith koncerti, no kuriem viens būs tieši Latvijā. Biļetes uz šīs vasaras lielāko notikumu tirdzniecībā būs no 12. marta plkst.10.00 rītā.

Aerosmith Latvijā ieradīsies Eiropas turnejas ietvaros, kurā dosies pēc astoņu gadu pārtraukuma un vairākās valstīs sniegs neaizmirstamus koncertus. Tikko pēc veiksmīgās ASV turnejas, Eiropā Aerosmith uzstāsies ar lieliskiem rokkoncertiem un labas mūzikas cienītajiem šis būs viens no galvenajiem notikumiem 2007.gada mūzikas pasākumu kalendārā. Steven Tyler, Joe Perry, Brad Whitford, Tom Hamilton un Joey Kramer atzīst, ka viņi ar lielu nepacietību gaida koncertu Latvijā, jo šajā reģionā uzstāsies pirmo reizi savas karjeras laikā. „Mēs dievinām faktu, ka šajā turnejā spēlēsim valstīs un pilsētās, kur pirms tam neesam bijuši. Un Rīga ir viena no šādām — mums ļoti interesantām vietām. Mums nekad pat sapņos nav rādījies, ka kādreiz ieradīsimies šajā reģionā, jo esam uzauguši „aukstā kara” laikā. Mēs zinājām, ka Baltijas valstīs mums ir ļoti daudz fanu, taču nevarējām iedomāties, ka tiešām kādreiz varēsim satikties. Nu mūsu sapnis piepildās un tas būs lieliski!”

Pēdējo 35 gadu laikā Aerosmith ir snieguši aptuveni 2000 šovus un turneju laikā pasauli šķērsojuši vismaz 36 reizes, uzstājoties miljoniem fanu priekšā. Aerosmith šova producents Baltijas valstīs kompānijas BDG vadītājs Pēters Rebane atzīst, ka šobrīd pasaulē nav daudz grupu, kas tik ilgas karjeras laikā spējuši palikt lieliskā formā un spēj sniegt satriecošu šovu tūkstošiem fanu priekšā abās okeāna pusēs. „Mēs ieguldījām ļoti daudz darba, lai atvestu Aerosmith uz Latviju — mums tas prasīja vairāk kā septiņus gadus. Bet šobrīd es esmu ļoti sajūsmināts par faktu, ka viena no lielākajām pasaules roka grupām ieradīsies Rīgā. Esmu pārliecināts, kas šis būs lielākais vasaras notikums Latvijas koncertdzīvē!” stāsta P. Rebane. Turklāt Aerosmith Baltijas reģionā uzstāsies tikai Rīgā un Tallinā, tāpēc sagaidām liels biļešu pieprasījums no citām valstīm. Lietuvā vien jau ir rezervēti vairāki tūkstoši biļešu uz koncertu Rīgā vēl pirms vērienīgās kampaņas sākuma šajā kaimiņvalstī!

Koncertā Rīgā Areosmith izpildīs savus slavenākos hitus — „Dream On”, „Sweet Emotion”, „Walk This Way”, „Love In An Elevator”, „Livin’ On the Edge”, „Cryin’”, „Crazy”, „Janie’s Got A Gun”, kā arī filmas „Armageddon” tituldziesmu „I Don't Want to Miss a Thing”.

Visā pasaulē Aerosmith ir pazīstami ar savu neatkārtojamo muzicēšanas stilu un Steven Tayler fenomenālo vokālu. Viņi tiek dēvēti ne vien par visu laiku izcilāko roka grupu Amerikā, bet arī visā pasaulē. Vairāk kā 30 gadus Aerosmith ir rokenrola mūzikas noteicēji visā pasaulē. Pat īss grupas biogrāfijas apskats ir gana iespaidīgs: kopā pārdoti vairāk kā 140 miljonu albumu kopijas, Aerosmith vārds atrodas Rokenrola Slavas Alejā, grupas kontā ir neskaitāmi apbalvojumi un nominācijas (ieskaitot 4 Grammy balvas, 8 Amerikas Mūzikas balvas, 6 Billboard apbalvojumus un 12 MTV balvas) un, protams, viens no lielākajiem fanu klubiem pasaulē. Aerosmith pieder arī rekords — grupas albumi Amerikā ieguvuši visvairāk zelta, platīna un dubultā platīna statusu. 21 reizi grupas singli ir sasnieguši Top 40 pirmo vietu.

Daudzas roka slavenības ir atzinušas, ka tieši Aerosmith uzskata par īstenajiem roka aizsācējiem Amerikā un kā šī grupa ir radījusi nozīmīgākās un vispopulārākās roka dziesmas visā mūzikas vēsturē. Sākot no agrīnajiem „Dream On”, „Sweet Emotion”, „Toys In the Attic” un „Back In The Saddle”, līdz pat tādiem pasaules topu grāvējiem kā „Janie’s Got A Gun”, „Cryin’”, „Dude Looks Like A lady”, „Love In An Elevator” un “I Don’t Want To Miss A Thing”.


Publiskās biļešu tirdzniecības sākums Latvijā paredzēts 12.martā plkst.10.00 visās Biļešu serviss kasēs visā Latvijā, kā arī internetā www.bilesuserviss.lv.

Jau no šodienas, 6.marta, sākas biļešu iepriekšpārdošana Latvijas Mobilā Telefona klientiem. LMT klientiem jāsūta īsziņa ar tekstu „Aerosmith” uz numuru 1644. Pēc apstiprinājuma īsziņa saņemšanas tā jāuzrāda jebkurā Biļešu serviss kasē pirms pirkuma izdarīšanas. Vairāk: www.lmt.lv


Aerosmith biogrāfija

Aerosmith mēdz dēvēt par „sliktajiem puišiem no Bostonas”. Īstenībā neviens no grupas biedriem nenāk no Bostonas. Trīs topošie grupas biedri Steven Tallarico (Tyler), Joe Perry un Tom Hamilton satikās Ņūhempšīrā 60to gadu beigās. Bet 1970. gadā visi trīs nolēma, ka tieši Masačūsetas pilsēta Bostona būtu ideāla mājvieta jaunai grupai — Aerosmith.
Grupai pievienojās ģitārists Brad Whitford un bundzinieks Joey Kramer un 1973.gadā grupa izdeva savu debijas albumu Aerosmith. Hita statusu ieguva dziesma „Dream On”.
70tajos gados Aerosmith izdod vairākus albumus un hiti seko viens otram — „Last Child”, „Back in the Saddle”, „Same Old Song and Dance”. Albums Toys in the Attic ieguva platīna statusu un kļuva par vienu no labāk pārdotajiem rok albumiem ASV. Grupa varēja uzstāties 80 000 cilvēku pūļa priekšā festivālā Texxas Jam '78. Aerosmith fenomens bija sācies.
Līdz pat 80to gadu sākumam grupai izdevās ierakstīt un izdot kopā 6 veiksmīgus roka albumus, taču Aerosmith pastāvēšanu nopietni sāka apdraudēt grupas biedru problēmas ar narkotikām (Jerry Garcia no grupas The Grateful Dead's reiz pat izteicās, ka „Aerosmith puiši ir trakākie narkomāni, kādi vien redzēti”). Drīz Joe Perry un Brad Whitford pameta grupu, un laika posms no 1979. gada līdz 1984. gadam grupai bija ļoti drūms, jo tajā visu laiku mainījās dažādi aizstājēji. Līdz 1984. gadā grupā atgriezās Joe Perry un Brad Whitford — to mēdz uzskatīt par Aerosmith otrreizējo dzimšanas mirkli.
1985. gadā grupa paraksta sadarbības līgumu ar ierakstu kompāniju Geff Records un izdod albumu Done With Mirrors, bet 1986. gads atnāk ar interesantu projektu. Mūzikas producents Rick Rubin sapazīstina savā starpā Aerosmith un hip-hopa grupu Run DMC. Viņu kopīgi ierakstītais singls „Walk This Way” acumirklī gūst fenomenālus panākumus.
Panākumu iedrošināta, grupa 1987. gadā izdod albumu Permanent Vacation. Turpmāk topus satricina tādi singli kā „Dude Looks Like a Lady”, „Angel” un „Rag Doll”. Aerosmith negulēja uz lauriem un jau 1989. gadā izdeva albumu Pump, kurā bija tādi topu grāvēji kā „Love in an Elevator” , „Janie's Got a Gun”, „The Other Side” un „What it Takes”.
90gadi iesākās ar albumu Get a Grip, kas tika pārdots 13 miljonos kopiju. Sekoja supersingli — „Livin' on the Edge”, „Cryin'”, „Ea the Rich”, „Crazy” un „Amazing”.
1997. gadā Aerosmith pēc pārtraukuma atgriezās ar jaunu albumu Nine Lives, kas debitēja Billboard topa pirmajā vietā. Arī singli „Pink” un „Falling in Love is Hard on the Knees” guva ievērojamu atzinību.
Aerosmith ar šo atgriešanos pierādīja, ka spēj būt pat vēl aizraujošāki, kā 70tajos. Biļetes uz grupas koncertiem acumirklī izpirka ne tikai Ziemeļamerikā, bet arī Japānā, Austrālijā, Dienvidamerikā un Izraēlā. Desmitgadi viņi noslēdza ar singlu nr.1 visā pasaulē, tituldziesmu filmai „Armageddon” — „I Don't Want to Miss a Thing”. Jauno tūkstošgadi Aerosmith svinēja, izdodot albumu Just Push Play.
2001. gadā, kad Aerosmith tika uzņemti Rokenrola Slavas Alejā, viņu kontā jau bija 2 People's Choice Awards balvas, 6 Billboard Music Awards balvas, 8 American Music Awards balvas, 23 Boston Music Awards balvas, 12 MTV Video Awards balvas un 4 Grammy apbalvojumi. Grupa tika izvēlēta arī kā pirmā roka grupa, kas ieguva MTV Icons statusu.
Kopš grupas izveidošanas 1972. gadā, Aerosmith ir devušies turnejās tik daudz, ka pasauli viņi ir šķērsojuši vismaz 36 reizes un ieguvuši miljoniem fanu visā pasaulē. Viņi ir uzstājušies divos Super Bowl čempionātos (kurus, pēc aplēsēm, uz vietas un televīzijā kopumā noskatījās aptuveni 2 miljardi cilvēku).
Rodas jautājums — kā bariņš rokeru spējuši sasniegt tādus panākumus mūzikas pasaulē? Iespējams, Steven Tyler uz to atbild visprecīzāk: „Mēs nebijām pārāk ambiciozi karjeras sākumā. Tikai vienkārši gribējām kļūt par lielāko notikumu, kas kādreiz staigājis pa planētas virsmu, par lieliskāko roka grupu, kas kādreiz eksistējusi. Mēs vienkārši vēlējāmies visu.”

2007.gada 6.marts

Koncertaģentūra pateicas koncerta ģenerālsponsoriem: Latvijas Mobilais Telefons un Nokia, informatīvajiem atbalstītājiem: radiostacijai Star FM, TV3, žurnālam Privātā Dzīve, portālam Delfi, žurnālam ŽZL, laikrakstam Subbota, JCDecaux un kompānijai Aldaris

Informāciju sagatavoja:
Aerosmith koncerta Latvijā mediju koordinators
Kristaps Kārkliņš