Koncertaģentūra FBI paziņo: jau rītvakar, 3.jūlijā, „Skonto” futbola stadionā, ar iespaidīgāko šīs vasaras rokkoncertu Baltijā uzstāsies grupa „Aerosmith”. Ekstravagantie grupas mūziķi divu stundu garajā koncertā izpildīs slavenākās dziesmas, kas radītas viņu fenomenāli veiksmīgās karjeras laikā. Šis būs viens no grandiozākajiem ārvalstu mūziķu koncertiem, kas jebkad norisinājies Latvijā.

Latvijā „Aerosmith” ieradīsies ar privāto lidmašīnu, bet uz koncerta norises vietu mūziķi dosies ar luksus klases „Chrysler” automašīnām. Tieši šīs markas automašīnas bija iekļautas grupas prasību sarakstā, jo mūziķi dod priekšroku savā dzimtenē — Amerikā ražotajiem auto. Grupa atpūtīsies un sagatavosies vakara priekšnesumam vienā no „Skonto” kompleksa hallēm, kas jau šobrīd tiek iekārtota speciāli koncerta vajadzībām un kurā katram grupas dalībniekam būs atsevišķa grimētava.

„Skonto” futbola stadiona vārti koncerta apmeklētājiem tiks vērti otrdien, 3.jūlijā, plkst. 17:00. Koncerta iesildītāji — grupas „S.U.N.” (Igaunija) un „Los Bastardos” (Somija) sāks spēlēt no plkst. 19:00, grupa „Aerosmith” uz skatuves kāps neilgi pēc plkst. 21:00.

Vistuvāk skatuvei atradīsies speciāla fanu zona ierobežotam cilvēku skaitam un tajā varēs nokļūt tie fani, kas uz norises vietu ieradīsies visātrāk. Drošības apsvērumu dēļ „Skonto” futbola laukums šajā vietā būs atdalīts ar norobežojošajām barjerām, lai garantētu tuvāk skatuvei esošo cilvēku drošību. Koncertaģentūras FBI direktore Inga Kadeka komentē: „Barjeras būs izvietotas tā, lai stāvlaukumā esošie cilvēki varētu justies droši. Šāds risinājums tika izmantots pagājuša gadā Tallinā, Dziesmu svētku estrādē, grupas „Metallica” koncertā un tas palīdzēja izvairīties no negadījumiem, kas var rasties, ja vienlaikus stāvlaukumā atrodas liels skaits cilvēku.” Koncerta dienā par drošību būs atbildīgi 230 apsargi.

Tā kā šis būs brīvdabas pasākums, koncerta organizatori ir interesējušies arī par gaidāmo laika prognozi. Pēc www.bbc.co.uk atrodamās meteoroloģiskās prognozes, otrdien, 3.jūlijā Rīgā nokrišņi nav gaidāmi un vidējā gaisa temperatūra sasniegs + 24 grādus pēc Celsija skalas.

Kopējais pasākuma ilgums paredzēts piecas stundas. Pasākuma norises vietā koncerta apmeklētāji varēs ieturēt maltīti un iegādāties atspirdzinošus dzērienus vairākos tirdzniecības punktos, kas atradīsies „Skonto” futbola stadiona teritorijā. Pasākuma vietā būs manāms arī „LMT” gaisa balons, kas gaisā pacelsies pēc plkst. 18:30 no stadiona blakus esošās teritorijas.

Svarīga informācija par ieejām, biļešu tirdzniecību un satiksmes ierobežojumiem koncerta norises vietas apkārtnē:

Ieejas:
Koncerta norises vietā būs iespējams iekļūt pa galveno ieeju Melngaiļa ielas pusē un vairākām ieejām Hanzas ielas pusē, atkarībā no sektora, kas norādīts uz biļetes:
• Stāvvietu biļešu īpašniekiem iekļūšana koncertā plānota pa galveno ieeju no Melngaiļa ielas puses
• A, B, C, D, E, F, G sektoru biļešu īpašniekiem iekļūšana koncertā paredzēta pa galveno ieeju no Melngaiļa ielas puses
• I, J, K, L, M, N, O, P, R, S, T, U sektoru biļešu īpašniekiem iekļūšana koncertā iespējama pa jebkuru no ieejām Hanzas ielas pusē

Biļešu tirdzniecība:
Koncerta norises dienā netālu no ieejām sākot ar plkst. 16:00 līdz pat koncerta beigām darbosies divas biļešu kases — Melngaiļa ielā un Hanzas ielā.

Satiksmes ierobežojumi:
3. jūlijā no plkst. 15.00 līdz pat plkst. 24.00 būs slēgta visa veida transportlīdzekļu satiksme (izņemot operatīvo transportu un iedzīvotāju un uzņēmumu, kas atrodas tālāk minētajās ielās un ielu posmos, transportlīdzekļu piebraukšanu dzīves vietai vai uzņēmumam un transportlīdzekļiem ar speciālām caurlaidēm novietošanai maksas autostāvvietā) Hanzas ielas posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Skanstes ielai; Emīla Melngaiļa ielā; Strēlnieku ielas posmā no Dzirnavu ielas līdz Hanzas ielai; Vesetas ielas posmā no Hanzas ielas līdz Sporta ielai; Antonijas ielas posmā no Emīla Melngaiļa ielas līdz Dzirnavu ielai.

Auto novietošana:
Visiem, kas plāno uz koncertu doties ar automašīnu, organizatori iesaka izmantot pie „Arēnas Rīga” esošo autostāvvietu, kur koncerta dienā no plkst. 16.00 līdz pat koncerta beigām, samaksājot 2 Ls, būs iespējams atstāt auto un uz „Skonto” futbola stadionu tālāk doties kājām vai izmantojot sabiedrisko transportu.

Koncertu piedāvā: Latvijas Mobilais Telefons un Nokia N76
Atbalstītāji: Star FM, TV3, Aldaris, Privātā Dzīve, Delfi, ŽZL, Subbota, JCDecaux

2007.gada 2.jūlijs

Informāciju sagatavoja:
Aerosmith koncerta Latvijā mediju koordinators
Kristaps Kārkliņš