Koncertaģentūra FBI informē: Lai apmierinātu visas amerikāņu rokgrupas Aerosmith prasības, koncerta vajadzībām „Skonto” futbola stadionā 3.jūlijā, tiks izmantota liela daļa „Olimpiskā Skonto centra” pieguļošās teritorijas un ēku. Leģendārās grupas dalībnieki un menedžments koncerta dienā uzturēsies stadionam blakus esošajā hallē, kurā tiks izveidots dzīvojamais komplekss ar visām ērtībām, kas aprīkots ar mūsdienīgām sakaru iekārtām un atpūtas telpām.

Gaidāmais Aerosmith koncerts būs lielākais šīs vasaras rokkoncerts Baltijā un sagatavošanās darbi jau sākušies. Koncerta organizatoriem ir notikusi tikšanās ar Aerosmith tehnisko producentu un viņa komandu. Tikšanās rezultātā tika pieņemts galējais lēmums par papildus „Olimpiskā Skonto centra” ēku un teritorijas izmantošanas nepieciešamību.
Tajā tiks izvietotas grupas grimēšanas telpas, grupas menedžmenta un koncerta organizatoru ofisi, saimniecības telpas, atpūtas telpas un plaša virtuve. Grimētava un ofisu telpas būs aprīkotas ar mūsdienīgām sakaru iekārtām, ieskaitot telefonu līnijas un ātrgaitas interneta savienojumu. Atpūtas telpās būs gaisa kondicionētāji, satelīttelevīzija un spēļu automāti.

Katram grupas dalībniekam būs pieejama atsevišķa grimētava, kas noformēta un aprīkota pēc katra vēlmēm. Hallē būs izvietota virtuve ar pilnu sadzīves tehnikas un mēbeļu komplektu, kā arī plaša ēdamzāle, kur vienlaicīgi maltīti varēs ieturēt pat 150 cilvēku.

Pēc koncertaģentūras FBI direktores Ingas Kadekas vārdiem, grupas Aerosmith menedžments ļoti uzmanīgi seko koncerta sagatavošanās darbu gaitai. Jau sākot no maija līdz pat šim brīdim notiek organizatoru un tehnisko producentu sapulces un konferences zvani. „Grupas menedžments pieprasa, lai skatuves uzbūve ne ar ko neatšķirtos no tās, kāda tā ir citos grupas koncertos Eiropā. Un skatuve patiešām būs iespaidīga — vairāku līmeņu un ar 13 m garu tā saucamo „mēli”, kas krietni iesniedzas publikā. Tas ļaus pirmajās rindās esošajiem faniem vērot savus elkus ļoti tuvu — tikai pāris metru attālumā,” saka Inga Kadeka.

Aerosmith Latvijā ieradīsies ar privāto lidmašīnu, bet grupas apkalpojošais un tehniskais personāls — ar septiņiem autobusiem. Koncertam nepieciešamā tehnika Latvijā tiks nogādāta ar čārterreisu un septiņiem furgoniem. Nepieciešamās skaņas un gaismas tehnikas uzstādīšana notiks divas dienas. Lidmašīnas un smago mašīnu izkraušanai, kā arī skatuves un tehnikas uzstādīšanai, Aerosmith menedžments papildus pieprasījis nolīgt arī krietnu skaitu vietējo speciālistu.

Aerosmith uzstāšanos koncertā paralēli filmēs sešas videokameras. Vēl viena neliela kamera būs uzstādīta grupas solista Stīvena Tailera mikrofonā. Signāls no kamerām nonāks režisora pultī, kur pēc apstrādes un specefektu pievienošanas attēls būs vērojams milzīgajā ekrānā skatuves aizmugurē. Skatītāju ērtībām tiks uzstādīti vēl divi ekrāni abās skatuves malās.

Pasaulslavenā amerikāņu rokgrupa Aerosmith Latvijā ieradīsies pasaules turnejas „World Tour 2007” ietvaros. Koncertā Rīgā, „Skonto” futbola stadionā, 3.jūlijā grupa izpildīs savas labākās dziesmas, kas radītas ilgās un veiksmīgās karjeras laikā.

Biļetes iespējams iegādāties visās „Biļešu servisa” un „Reklamarket” kasēs, „Statoil” degvielas uzpildes stacijās un internetā www.bilesuserviss.lv. Biļešu cenas: stāvvietas 25 Ls, sēdvietas 30 Ls, 40 Ls un 55 Ls (atkarībā no attāluma līdz skatuvei).

Koncertu piedāvā: Latvijas Mobilais Telefons un Nokia N76
Atbalstītāji: Star FM, TV3, Privātā Dzīve, Delfi, ŽZL, Subbota, JCDecaux un Aldaris

2007.gada 19.jūnijs

Informāciju sagatavoja:
Aerosmith koncerta Latvijā mediju koordinators
Kristaps Kārkliņš