Koncertaģentūra „FBI” informē: 4. jūnijā Tallinas „Saku” hallē uzstāsies amerikāņu rokmūzikas leģenda un klasiķis Bobs Dilans. Mūziķis Tallinā uzstāsies kopā ar savu grupu un kā visos šīs turnejas koncertos, arī šajā būs tikai sēdvietas. Sākot ar šodienu biļetes uz Boba Dilana koncertu Tallinā iespējams iegādāties arī Latvijā — visās „Biļešu servisa” kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv .

Bobs Dilans tiek uzskatīts par vienu no izcilākajām un noslēpumainākajām figūrām mūsdienu rokmūzikā. Atskatoties roka vēsturē, nevar nenovērtēt ietekmīgo Dilana lomu tā attīstībā. Viņa daiļrade ietekmējusi neskaitāmus rokmūziķus. Respektablais žurnāls „Time” ierindoja Bobu Dilanu 20. gadsimta ietekmīgāko cilvēku sarakstā, bet žurnāls „Rolling Stone” viņu nodēvēja par otro visu laiku izcilāko mūziķi pasaulē (pirmo vietu ieņēma „The Beatles”). Pasniedzot Bobam Dilanam Kenedija centra balvu, ASV prezidents Bils Klintons atzina: „Šis izcilais dziedātājs ir atstājis uz manu paaudzi lielāku ietekmi, nekā jebkurš cits radošās profesijas pārstāvis.”

Dilana satriecošās dziesmas ar dziļo filozofisko jēgu, kurās tiek aizskartas dažādas sociālas tēmas, nereti kļuvuši par galveno tēmu analītiskos rakstos atzītos literatūras žurnālos. Bobs Dilans vairākas reizes ticis nominēts Nobela prēmijai literatūrā. Šī gada aprīļa sākumā mūziķis saņēma prestižo Pulicera prēmiju, kas viņam tika piešķirta par „nenovērtējamu ieguldījumu popmūzikā un Amerikas kultūrā, ko simbolizē liriskas kompozīcijas ar neparasti poētisku spēku”. Dilans ir kļuvis par pirmo rokmūziķi, kas saņēmis šo prēmiju, kuru piešķir par īpašiem sasniegumiem žurnālistikā un literatūrā.

Karjeras laikā Bobs Dilans ir sadarbojies ar daudziem mūziķiem — piedaloties albuma ierakstā, sacerot dziesmas vai uzstājoties uz vienas skatuves, tostarp arī ar Džoniju Kešu, Vanu Morisonu, Džoniju Mičelu, Tomu Petiju, Roju Orbisonu, Nīlu Jangu, Džefu Linnu, Deivu Stjuartu, Polu Saimonu, Ēriku Kleptonu, Džonu Fogertiju un ar grupas „The Beatles” dalībniekiem.

Izcilais mūziķis Brūss Springstīns ceremonijas laikā, kurā Bobs Dilans tika uzņemts Rokenrola slavas zālē, izteicās: „Bobs mums ir parādījis, ka neskatoties uz to, ka pēc būtības mūzika ir radīta dejošanai, tai nebūt nav jābūt antiintelektuālai. Dilanam ir fenomenāls redzējums un talants, kas ļauj viņam vienā dziesmā iemiesot viņa pasaules uztveri.”

Boba Dilana radītās dziesmas kļuva par vizītkarti daudzām grupām un mūziķiem — piemēram, kompozīcija „Mr. Tambourine Man” grupai „The Byrds” vai arī „All Along the Watchtower” leģendārajam Džimijam Hendriksam. Dilana radīto rokmūzikas himnu „Knockin' on Heaven's Door” pēc tam izpildījuši tādi mūziķi kā Bobs Mārlijs, Rodžers Voters, Ēriks Kleptons, Braiens Ferijs, Marks Nopflers, „U2”, „Aerosmith”, „The Sisters of Mercy”, „Bon Jovi”, „Pink Floyd” un „Guns N'Roses”. Boba Dilana dziesmu interpretācijas savā repertuārā iekļāvuši tādi mūziķi kā „The Rolling Stones”, „The White Stripes”, „Pearl Jam”, Prinss, Džordžs Harisons, Karlos Santana, Eltons Džons, Lenijs Kravics un daudzi citi slaveni mākslinieki. Savukārt Boba Dilana kompozīciju „Like A Rolling Stone” 172 mūzikas eksperti atzina par visu laiku labāko dziesmu mūzikas vēsturē.

Bobs Dilans ir vairākkārtējs „Grammy” balvu ieguvējs, tostarp saņemot šo apbalojumu arī prestižajā nominācijā „Gada albums”. Mūziķa fenomenālie albumi „Bringing It All Back Home”, „Highway 61 Revisited” un „Blonde on Blond” tiek uzskatīti par vienu no lielākajiem notikumiem Amerikas kultūrā 20. gadsimtā. Jaunākais Boba Dilana albums „Modern Times” iznāca 2006. gadā un uzreiz debitēja „Billboard” topa pirmajā vietā.

Šobrīd 66 gadus vecais mūziķis turpina aktīvi koncertēt. Jau 4. jūnijā izcilais mūziķis un rokmūzikas leģenda Bobs Dilans uzstāsies Tallinā.

Biļetes uz Boba Dilana koncertu Tallinā iespējams iegādāties sākot ar šodienu, 21. aprīli visās „Biļešu servisa” kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv.

Koncertā būs tikai sēdvietas un tās maksā 29,50 Ls, 34,50 Ls, 39,50 Ls un 49,00 Ls (atkarībā no attāluma līdz skatuvei). Tirdzniecībā pieejamas arī VIP biļetes par 98.50 Ls. VIP biļete ietver: sēdvietu halles restorānā, uzkodas un dzērienus, atsevišķu bāru.