Skaļākā un karstākā šī brīža postpanka, indī un vienkārši viena no labākajām koncertu grupām, kuras vārds arī pie mums ir bijis starp gaidītākajiem notikumiem, beidzot koncertēs Rīgā -  Fontaines D.C. 15. jūnijā koncertzālē Palladium. Biļetes pieejamas “Biļešu Serviss” tīklā no 9. februāra plkst. 12.00.

Kopš grupas debijas gandrīz viss, kas pieteica šo grupu, kad viņi izlaida savu pirmo albumu jau ir mainījies un viņu panākumi runā paši par sevi. Fontaines D.C. evolūcija bija strauja, spēcīga un pārliecinoša. Ironiski paziņojot “Mēs būsim lieli” grupa sevi pieteica skaļi un ja kādreiz viņus muzikāli salīdzināja ar tādām grupām kā IDLES un Yard Act, tad šodien jau tās ir tādas grupas kā Iceage un Horrors - ar katru nākamo albumu muzikālās robežas ir lauztas. Viņi debitēja 2019. gadā un ātri guva starptautiskus panākumus, attīstīja savu skanējumu ar nu jau 3 izdotiem albumiem “Dogrel (2019)”, “A Hero's Death (2020)” un jaunāko “Skinty Fia (2022)”, kurus dzirdēsim arī pie mums.

Visi pieci grupas dalībnieki iepazinās, apmeklējot Dublinas mūzikas koledžu. Grupas sastāvā ir talantīgi dalībnieki - Grian Chatten, Conor Deegan III, Conor Curley, Carlos O'Connell un Tom Coll. Viņi visi iepriekš bija bijuši citās grupās, taču viņu kā mūziķu kopīgā ķīmija pārliecināja viņus pamest savas iepriekšējās grupas un izveidot jaunu grupu. Viņi sevi nosauca kāda varoņa vārdā no filmas “The Godfather”, taču drīz vien viņus juridiski apstrīdēja grupa no Losandželosas, ar tādu pašu nosaukumu, kā rezultātā viņi pievienoja D.C., kas apzīmē Dublinas pilsētu un ir grupas nozīmīgs mūzikas iedvesmas avots. Savu pirmo turneju viņi organizēja jau 2017. gadā pēc pirmā debijas singla "Hurricane Laughter" izdošanas. Viņu reputācija un popularitāte pēc tā ātri pieauga. Nākamajā gadā tika izdoti nākamie singli un tie visi tika iekļauti grupas debijas albumā 2019. gadā “Dogrel”, kas izpelnījās mūzikas kritiķu atzinību un saņēma Mercury balvas nomināciju.

Fontaines D.C. turpināja aktīvi darboties uz veiksmīgā panākuma viļņa un jau sešus mēnešus pēc debijas albuma iznākšanas devās uz Losandželosu, lai ierakstītu nākamo albumu “A Hero's Death”. To izdeva 2020. gada jūlijā un tas iekļuva desmitniekā vairākos ievērojamos mūzikas topos un ieguva grupai arī nozīmīgu Grammy balvas nomināciju. Tas arī iezīmēja grupas skanējuma evolūciju, iekļaujot pamanāmākus vokālus un pievienojot psihedēliskos elementus. Grupas jaunākais albums “Skinty Fia” pie klausītājiem nonāca 2022. gadā un tas kļuva par viņu pirmo mēģinājumu iekarot mūzikas topu augšgalus ne tikai mājās, bet arī Apvienotajā Karalistē un pasaulē, kas izdevās ļoti veiksmīgi. Tagad grupa dodas Eiropas koncerttūrē, uzstāsies lielākajos festivālos un 15. jūnijā viņus dzirdēsim pirmo reizi arī pie mums Rīgā koncertzālē Palladium.