25. jūnijā Rīgā, Mežaparka estrādē, ar vienīgo koncertu Baltijā uzstāsies ASV roka superzvaigznes Kings of Leon. Šis būs gada vērienīgākais brīvdabas šovs un viens no centrālajiem muzikālajiem notikumiem reģionā. Biļetes publiskajā tirdzniecībā pieejamas no 14. februāra, bet iepriekšpārdošanā jau no otrdienas, 11. februāra.

Koncerta rīkotājs Ģirts Majors: “Kings of Leon uzstāšanās būs pirmais ārvalstu grupas brīvdabas koncerts, kas kopš leģendārā Metallica šova “Skonto” stadionā 2008. gadā atkal Latvijā vienkopus pulcēs desmitiem tūkstošu apmeklētāju. Madonna, Red Hot Chili Peppers un Robijs Viljamss koncertēja Tallinā, taču ar Kings of Leon koncertu mēs pārņemam stafeti, jo šogad reģiona nozīmīgākais mūzikālais priekšnesums norisināsies Rīgā.”

Kings of Leon savas jaunās koncertturnejas “Mechanical Bull” laikā plāno uzstāties vien astoņās Eiropas valstīs. Koncerttūres plānos nav iekļauta Maskava, Sanktpēterburga, Helsinki, Tallina un Viļņa. Rezultātā Latvijā pārdošanā nonāks tikai 20 000 koncerta biļešu, jo gaidāms augsts pieprasījums arī no pārējām kaimiņvalstīm.

Grupas solists Entonijs Kalebs Folovils: “Škiet, šī bija pirmā reize pēc ilgāka laika, kad fani varēja atvilkt elpu. Fakts, ka kādu brīdi klusējām, koncertus padara vēl jo gaidītākus. Ir jūtams, ka cilvēki ir patīkami satraukti, jo viņi zina, ka mēs celsim galdā ko ļoti īpašu.”

Kings of Leon jaunākais studijas albums “Mechanical Bull” saņēma nomināciju prestižajai “Grammy” balvai. Paši mūziķi atzīst, ka jaunā ieraksta noskaņa līdzinās grupas pirmajiem un kritiķu augstu novērtētajiem darbiem - “Youth & Young Manhood” (2003) un “Aha Shake Heartbreak” (2004).

Kings of Leon panākumu pirmssākumi meklējami Apvienotajā Karalistē, kur salīdzinoši īsā laikā deviņi grupas singli iekļuva TOP 40. 2008. gadā mūziķi ieguva divas “BRIT Awards” balvas, un pirmie trīs grupas albumi savulaik vienlaicīgi atradās Apvienotās Karalistes albumu topa piecniekā. Superzvaigžņu satusu ASV grupa ieguva pēc 2008. gada ieraksta “Only by the Night”, kurā atrodami tādi hiti kā “Sex On Fire” un “Use Somebody”, kas iekaroja milzu popularitāti visā pasaulē. “Only by the Night” ir grupas pirmais platīna statusu ieguvušais albums ASV, kā arī 2008. gada pirktākais albums Austrālijā, kopā saņemot deviņus platīna diskus.

Visi grupas dalībnieki ir ģimenes locekļi – tajā muzicē brāļi Entonijs Kalebs Folovils (Anthony Caleb Followill) (vokāls, ģitāra), Aivens Neitans Folovils (Ivan Nathan Followill) (bungas, perkusijas, bekvokāls) un Maikls Džareds Folovils (Michael Jared Followill) (basģitāra, bekvokāls), kā arī viņu brālēns Kamerons Metjū Folovils (Cameron Matthew Followill) (ģitāra, bekvokāls).

Biļešu tirdzniecība uz Kings of Leon Rīgas koncertu sāksies vienlaicīgi 5 valstīs. Iepriekšpārdošanā biļetes pieejamas jau no 11. februāra - FBI koncertu kluba biedriem un positivus.com reģistrētajiem lietotājiem. Ja vēl neesi FBI koncertu kluba biedrs, piesakies bez maksas šeit un pērc biļetes jau šodien, jo uzreiz pēc reģistrācijas e-pastā saņemsi nepieciešamo informāciju biļešu iegādei. Stāvvietas akcijas cena būs EUR 45, vēlāk biļetes maksās EUR 55. Koncertā nav paredzēta atsevišķa fanu zona.

Publiskajā tirdzniecībā biļetes būs pieejamas no 14. februāra plkst. 10.00 “Ticketpro” un “Biļešu Serviss” kasēs, kā arī internetā.

Koncertu organizē Positivus Music sadarbībā ar koncertaģentūru FBI.