Pieckārtējā “Grammy” balvas ieguvēja Lady Gaga ar triumfu atgriezīsies uz skatuves, dodoties pasaules koncerttūrē “The Born This Way Ball”. Tūre sāksies šī gada 27. aprīlī ar koncertu Seulā, Dienvidkorejā. Šodien tiek paziņoti “The Born This Way Ball” koncerti 21 Eiropas pilsētā, sekojot milzīgiem koncertu biļešu pārdošanas panākumiem Austrālijā un Āzijā, tajā skaitā vairākiem izpārdotiem koncertiem Melburnā, Oklendā, Honkongā, Singapūrā un vēl vairākās pilsētās. Pirmais tūres koncerts Eiropā notiks 14. augustā Sofijā, Bulgārijā.

Savas pasaules koncerttūres “The Born This Way Ball” ietvaros Lady Gaga Rīgā uzstāsies 23. augustā. Dziedātāja Latvijā koncertēs pirmo reizi un tiek prognozēts, ka viņas jaunais šovs Mežaparka Lielajā estrādē kļūs par vienu no ievērojamākajiem notikumiem Latvijas šovbiznesa vēsturē.

Lady Gaga iepriekšējā turneja “The Monster Ball” visā pasaulē pulcēja plašu apmeklētāju skaitu un saņēma sajūsmas pilnas atsauksmes katrā pilsētā, kur vien māksliniece uzstājās. Laikraksts “The Sun” koncertu nosauca par “labāko dzīvo uzstāšanos, kādu jūs šogad redzēsiet”, bet “Pollstar Concert Industry Awards” turneju nosauca par Gada nozīmīgāko tūri.

“Lai radītu satriecošu šovu, “Haus of Gaga” un es strādājām mēnešiem ilgi,” stāsta mūziķe Lady Gaga. ““The Born This Way Ball” būs elektrometāla pop-opera, tas būs stāsts par Sākumu, par Slavas karaļvalsts izcelšanos. Par to, kā mēs piedzimām un nomirsim svinēdami.”

Lady Gaga ir popkultūras fenomens, performanču māksliniece un globāls zīmols, kas apvieno modi, mākslu un mūziku. Stefānija Džoanna Andželīna Germanota jeb Lady Gaga ir satricinājusi visus tradicionālos priekšstatus par popmūziķes imidžu un radījusi jaunu paaudzi ar sekotājiem, ko pati dēvē par “mazajiem monstriem”.

2011. gadā žurnāls “Forbes” Lady Gaga nosauca par Gada ietekmīgāko sievieti pasaulē, bet 2010. gadā  viņa tika iekļauta respektablā ASV žurnāla “Time” veidotajā 100 pasaulē ietekmīgāko cilvēku sarakstā. Viņas video internetā apskatīti 2,2 miljardus reižu, sociālajā vietnē “Facebook” māksliniecei ir 49 miljoni sekotāju, bet sociālajā portālā “Twitter” dziedātāja ir nepārspēta – tur viņai ir 21 miljons sekotāju.

“The Born This Way Ball” būs Lady Gaga pirmā koncettūre kopš albuma “Born This Way” iznākšanas, kurš visā pasaulē pārdots jau 6 miljonos eksemplāru. Albums sekoja 2008. un 2009. gada albumiem “The Fame” un “The Fame Monster”, kuri saņēma “Grammy” balvas. Visā pasaulē līdz šim pārdoti jau 15 miljoni “The Fame” un “The Fame Monster” kopiju, bet Lady Gaga singli pārdoti vairāk nekā 65 miljonos eksemplāru.

Lady Gaga ir arī pirmā mūziķe vēsturē, kuras četri singli no debijas albuma uzreiz ierindojās topu pirmajā vietā - “Just Dance”, “Poker Face”, “Lovegame” un “Paparazzi”. Viņas singls “Poker Face” ir viens no visu laiku pārdotākajiem ierakstiem mūzikas vēsturē - tas pārdots 9,8 miljonos kopiju.

Mūziķe 2010. gadā tika nominēta 13 MTV mūzikas video balvām, sasniedzot jaunu rekordu nomināciju skaitā vienā sezonā. Lady Gaga komentārs par šo notikumu bija kodolīgs: “Dievs mani sūtīja uz Zemi trīs iemeslu dēļ - taisīt skaļu mūziku, gejiskus video un nekārtības. Paldies MTV!”. Ceremonija beidzās ar grandiozu Lady Gaga triumfu - viņa tika pie astoņām balvām. Šobrīd viņas kontā ir jau 13 MTV video mūzikas balvas.

Biļešu tirdzniecība uz Lady Gaga šovu, kas 23. augustā notiks Mežaparka Lielajā estrādē, sāksies aprīļa beigās. Stāvbiļetes cena būs 39 lati. Sīkāka informācija par Lady Gaga koncerta biļešu iegādes iespējām tiks paziņota 23. aprīlī.