Koncertaģentūra „FBI” informē: skandalozā rokera Merilina Mensona koncertu 22. decembrī „Saku” hallē Tallinā iesildīs somu rokgrupa „Lapko”.

Grupa „Lapko”, kas tika dibināta pirms desmit gadiem, nāk no nelielas Somijas pilsētiņas Harjavaltas. Grupas dalībnieki Malja (vokāls, ģitāra), Nordbergs (basģitāra) un Heikonens (bungas) pazīst viens otru jau no bērnības. Somijas masu mediju uzmanības lokā grupa nonāca 2003. gadā pēc debijas maksi — singla izdošanas. Laika gaitā grupa savu skanējumu mainījusi no pankmūzikas uz alternatīvo roku. Savas pastāvēšanas laikā grupa izdevusi trīs studijas albumus — „The Arms” (2004), „Scandal” (2006), „Young Desire” (2007) un tie visi iekļuvuši Somijas albumu topa trijniekā. Ar katru jauno albumu grupa ir iekarojusi arvien vairāk fanu un preses uzmanības, bet uzstāšanās Eiropā un Amerikā nodrošinājušas „Lapko” labas koncertgrupas reputāciju.

Komentē Baltijas lielāka rokfestivāla „Rabarock” rīkotājs Kristo Rajasāre: „Es uzskatu, ka „Lapko” ir labākā Somijas alternatīvā roka grupa šajā simtgadē. Kolektīvs, kas izsities pasaulē pateicoties savai mūzikai, nevis smalki izplānotām reklāmas kampaņām. Melanholisks, taču vienlaikus spēcīgs skanējums — līdzīgi kā „Placebo”. Grupas biedri uz skatuves sevi netaupa un mūzikai atdodas par 100%. Viennozīmīgi — viena no labākajām Skandināvijas koncertgrupām.”

„Lapko” grupas biedri, kurus mūzikas kritiķi mēdz saukt par „absolūto trio”, piedāvājumu kļūt par iesildītājiem pirms Merilina Mensona uzstāšanās saņēma tikai trīs nedēļas pirms skandalozā mūziķa koncerta Tallinā. „Mēs līdz šim vēl nekad neesam uzstājušies Tallinā un ar nepacietību gaidām 22. decembri. Merilins Mensons gan izpilda savādāka stila mūziku nekā mēs, tomēr tas visu padarīs tikai interesantāku. „Lapko” agresīvā melanholija liks klausītājiem saspringt pirms gaidāmā Merilina Mensona uznāciena. Šis būs īpašs vakars,” komentē „Lapko” mūziķi.

Gaidāmā Merilina Mensona uzstāšanās 22. decembrī Tallinā būs vienīgā Baltijā. Plānots, ka šis koncerts noslēgs mūziķa pusgadu ilgo pasaules turneju „Rape Of World”.

Biļetes iespējams iegādāties „Biļešu servisa” kasēs visā Latvijā („Reklamarket”, „Statoil”, „Latvijas Pasts”, „Rīgas Kongresu nams” u.c.).

Uz koncertu vēl iespējams iegādāties biļetes par 34.50 Ls. Tirdzniecībā pieejamas arī VIP biļetes par 123 Ls gabalā.

2007. gada 11. decembris

Informāciju sagatavoja:
Anda Jansone
Preses sekretāre