Koncertaģentūra FBI paziņo: 22. decembrī „Saku” hallē Tallinā uzstāsies skandalozais amerikāņu rokeris Merilins Mensons. Koncerts Tallinā ir mūziķa pēdējā ieplānotā uzstāšanās pasaules turnejas „Rape Of World” ietvaros un būs vienīgais mākslinieka priekšnesums Baltijas valstīs.

Merilina Mensona pasaules turneja aizsākās jūnijā. Pusgada laikā Merilins Mensons un viņa grupa ir ieplānojuši sniegt 88 koncertus ASV, Kanādā, Kolumbijā, Argentīnā, Jaunzēlandē, Meksikā, Austrālijā, Japānā un 22 Eiropas valstīs. Paredzēts, ka šovs Tallinā 22. decembrī būs noslēdzošā mūziķa uzstāšanās turnejas „Rape Of World” ietvaros.

Pēc koncertaģentūras „FBI” vadītāja Baltijas valstīs un šova producenta Petera Rebanes vārdiem tā būs pirmā reize, kad pasaulslavena grupa, iespējams, noslēgs savu turneju tieši Igaunijā. „Mūziķiem visā pasaulē ir tradīcija īpaši atzīmēt turnejas noslēdzošo uzstāšanos un parasti koncerta apmeklētājus sagaida neviens vien pārsteigums. Merilins Mensons ir slavens ar saviem krāšņajiem un provokatīvajiem šoviem. Un ņemot vērā, ka mūziķis Igaunijā uzstāsies pirmo reizi un koncerts ieplānots kā pēdējais turnejā, paredzams, ka klātesošie varēs vērot īpašu uzstāšanos.”

Merilins Mensons savu grupu nodibināja 1989. gadā. Pirmie panākumi nāca 1993. gadā, kad grupa tika uzaicināta kā „Nine Inch Nails” iesildītāji, bet „NIN” līderis Trents Reznors piesaistīja Mensonu savam leiblam. Kopš tā laika Merilins Mensons ir izdevis sešus albumus — „Portrait of an American Family” (1994), „Antichrist Superstar” (1996), „Mechanical Animals” (1998), „Holy Wood” (2000), „The Golden Age of Grotesque” (2003) un „Eat Me, Drink Me” (2007), kas pasauli pārsteidza šogad. Grupa ir ieguvusi divas „Grammy” nominācijas, daudzus pazīstamo žurnālu „Billboard” un „NME” apbalvojumus un mūzikas kanāla „MTV” balvas.

Merilins Mensons nav bijis vienaldzīgs arī pret citu mūziķu daiļradi — viņš ir veidojis kaverversijas tādām kompozīcijām kā „Eurythmics” „Sweet Dreams”, „Soft Cell” „Tainted Love”, „Depeche Mode” „Personal Jesus ”. Tās ātri iekarojušas mūzikas topus visā pasaulē.

Skandalozā mūziķa darbība mūzikas pasaulē bieži ir veicinājusi asu viedokļu apmaiņu. Piemēram, 1997. gadā ASV Senātā notika sēde par mūsdienu kultūras ietekmi uz jauniešiem, kur par galveno punktu kļuva tieši Merilina Mensona grupas mūzikas apspriešana. „Manas dziesmas ir par to, kas ikdienā ir mums apkārt”, komentē 38 gadus vecais Merilins Mensons (īstajā vārdā Braiens Hjū Vorners). „Bet daži cilvēki ir nobijušies — viņiem nepatīk tas, kādā veidā es uztveru apkārt notiekošo. Un, lai ko es arī darītu, es vienmēr zinu, ka tas izraisīs asus strīdus. Tomēr, tas viss ir neatņemama mana provokatīvā imidža sastāvdaļa, kas vienmēr pavadīs mani manā radošajā darbībā.” Mūziķis ir atklājis, ka savā skatuves pseidonīmā ir savienojis divus tēlus: aktrises Merilinas Monro gaišo un noziedznieka Čārlza Mensona tumšo, lai parādītu šauro robežu, kas šķir cilvēku dzīvēs labo un šausmīgo, ģeniālo un ārprātīgo.

22. decembrī Tallinā grupa ieradīsies šādā sastāvā: Merilins Mensons (vokāls), Tims Skolds (ģitāra), Kriss Vrenna (taustiņi), Robs Holidejs (basģitāra) un Ginger Fish (bungas).

Biļetes uz Merilina Mensona koncertu Tallinā varēs iegādāties no 8. oktobra plkst. 10.00 „Biļešu serviss” kasēs visā Latvijā („Reklamarket”, „Statoil”, „Hansabanka”, „Latvijas Pasts”, „Abonēšanas centrs Diena” u.c.).

Pirmo 1000 stāvbiļešu cena būs 24.50 Ls, pēc tam tās maksās 29.50 Ls. Sēdvietas maksās 29.50 Ls un 34.50 Ls. Tirdzniecībā būs pieejamas arī VIP biļetes par 123 Ls gabalā.

Jau no otrdienas, 2. oktobra, sāksies biļešu iepriekšpārdošana „FBI Concert Club” biedriem. Lai iegādātos biļeti, jāizdrukā saņemtā e-pasta vēstule un tā jāuzrāda jebkurā „Biļešu serviss” kasē pirms pirkuma izdarīšanas. Reģistrēties nākamo piedāvājumu saņemšanai iespējams „FBI” mājas lapā.

2007. gada 1. oktobris

Informāciju sagatavoja:
Marketinga un sabiedrisko attiecību speciālists
Kristaps Kārkliņš