20. jūnijā koncertzālē Palladium uzstāsies viena no šī brīža labākajām metāla mūzikas grupām Mastodon. 2000. gadā ASV, Atlantā dibinātās grupas pēdējais albums vairāku respektablu mūzikas žurnālu vērtējumā ir labākais pagājušā gada albums.

Biļetes uz Mastodon uzsāšanos jau no ceturtdienas, 22. marta  būs iespējams iegādāties “Biļešu Serviss” kasēs. Pirmo 100 biļešu cena būs Ls 15, pēc tam biļetes maksās Ls 19 un Ls 21.

Mastodon pēdējos gados ir uzstājusies gandrīz visos lielākajos mūzikas festivālos. Kopš savām pirmajām turnejām grupa spēlējusi tādos pazīstamos mūzikas festivālos kā Download, Coachella, Bonnaroo, Big Day Out, Rock Werchter un daudzos citos. Pašlaik viņi ir pašā slavas virsotnē. 

2011. gadā izdotais piektais albums The Hunter, tika atzīts par gada labāko ne vien žanriski ierobežotajā žurnālā Metal Hammer, bet arī plašāku rokmūzikas spektru aptverošajos žurnālos Classic Rock un Rock Sound. Žurnāls Rolling Stone viņus ir nodēvējis par labākajiem savas paaudzes metālistiem, kuriem līdzās netur neviens cits.

Roskildes festivāla afišā Mastodon vārds tika drukāts ar treknākajiem burtiem līdzās Kings Of Leon, M.I.A. un Arctic Monkeys, savukārt kopā ar Iron Maiden un Motorhead viņi spēlēja Sonisphere festivālā Varšavā, uz kurieni devās arī fani no Latvijas. 2007. un 2012.gadā Mastodon tika nominēti Grammy balvām, un šī gada sākumā ir nospēlējuši izpārdotus koncertus Anglijā. 

Par lielu Mastodon fanu sevi uzskata mūziķis un populārā Vecrīgas muzikālā Kroga Aptieka saimnieks Kristaps Krēsliņš, kurš pat apsvēris iespēju tieši grupas koncerta dēļ lidot uz dzimto Vašingtonu, jo nebija pat cerējis viņus kādreiz sagaidīt Latvijā. „Biju baigi aizrāvies ar stoner rock žanru – High On Fire un Kyuss, kad draugi ieteica, ka man vajadzētu šo grupu paklausīties. Koncertā Baltimorā viņi mani galīgi izsita no sliedēm! Man vienmēr ir paticis metāls – mūzika ir dikti spēcīga, bet tur parasti dzied tikai ar tādu kliegšanu, it kā kaklā būtu žiletes, savukārt astoņdesmitajos gados grupu solisti dziedāja tik augstos reģistros, ka tas man likās smieklīgi. Un tieši Mastodon mūzikā beidzot dabūju tādu komplektu, kas mani uzrunāja - ir tas spēks, episkums, dziesmas nav veidotas pēc principa - pants, piedziedājums, pants, piedziedājums, tur ir drusku iepīta psihedēlija un ļoti labas harmonijas, turklāt līdzās metālam raksturīgajam vokālam, solisti dzied arī normālās, tīrās balsīs.” 

Žanriskās robežas svešas arī pašiem mūziķiem – aprīlī iznāks divas mazās vinila plates, vienā no kurām Mastodon izpilda kanādiešu dziedātājas Feistas dziesmu A Commotion un Feista – Mastodon dziesmu Black Tongue, bet otrā Mastodon spēlē amerikāņu popa psihedēliķu The Flaming Lips dziesmu A Spoonful Weighs A Ton. 

Mastodon līdzās Tool un Pink Floyd ir viena no retajām pasaulslavenajām grupām, kas savos koncertos galveno uzsvaru liek nevis uz tās dalībnieku personībām, bet uz mūziku – skatuves fonā aiz bungu komplekta parasti ir ekrāns, uz kura notiekošās darbības novērš uzmanību no mūziķiem, kaut skatuves tēls arī ir visai iespaidīgs – viņi izskatās kā tikko no kalnu cīņām pārradušies bārdaini vikingi, kuri aizkulisēs kara cirvjus nometuši un nomainījuši pret ģitārām. Latviešu rokgrupas Soundarcade ģitārists Lauris Ābele viņu uzstāšanos ir redzējis un dēvē to ne tikai par meistarības paraugstundu, bet arī rituālu pieredzi.

Mastodon komplicēto skaņdarbu saspēle ir attīstījusies un augusi kopš pašiem pirmsākumiem, jo grupas pamatsastāva kvartets palicis nemainīgs: Troy Sanders – basģitāra, Brent Hind – ģitāra, Bill Kelliher – ģitāra, Brann Dailor – bungas, balss. Un dzied visi grupas dalībnieki.