Koncertaģentūras FBI 10 gadu jubilejā 3.maijā Arēnā Rīga koncertu sniegs popmūzikas inteliģences superzvaigznes Pet Shop Boys. Duets Latviju apmeklēs jaunās Eiropas turnejas ietvaros un sniegs grandiozu šovu. Biļetes uz koncertu būs nopērkamas sākot no 26. februāra plkst. 10.00.

Vairāku Grammy nominanti un mūzikas balvu ieguvēji, elektroniskās/pop mūzikas duets no Anglijas ir iekarojis mūzikas pasauli ar savu īpašo un radošo muzicēšanas stilu. Dueta dalībnieki Neil Tennant un Chris Lowe saviem faniem sagādā pārsteigumu ar katru jauno albumu, taču vienmēr saglabājot savu īpašo stilu, kas raksturīgs tikai Pet Shop Boys skanējumam. Karjeras laikā Pet Shop Boys ir sadarbojušies ar tādiem māksliniekiem kā Madonna, Robbie Williams, Tina Turner, Elton John, Kylie Minogue, Dusty Springfield, Liza Minnelli un New Order.

Pet Shop Boys jau vienreiz ir uzstājušies Latvijā 2000.gadā. Šo septiņu gadu laikā grupa ir izdevusi divus jaunus albumus, kā arī dziesmu izlasi un remiksu apkopojumu. Pet Shop Boys koncertu producents Baltijā Pēters Rebane norāda, ka Pet Shop Boys ar šiem veiksmīgajiem ierakstiem ir krietni palielinājuši savu fanu skaitu un vēlreiz pierādījuši savu apbrīnojamo talantu.

Pet Shop Boys Latvijas koncerta apmeklētājiem būs iespēja vērot teatralizētu šovu, kura skatuves noformējumu veidojusi slavenā dizainere Es Devlin un horeogrāfs, „street-style” radītājs Hakeem Onibudo.

Koncertaģentūras FBI direktore Inga Kadeka: „Jaunā Pet Shop Boys turneja pārsteidz ar savu vērienīgumu. Dekorācijas, gaismas instalācijas, profesionāli dejotāji, tērpu maiņas – tas viss unikālās Pet Shop Boys mūzikas pavadībā. Domāju, ka tā ir lieliska iespēja Latvijā vērot pasaules līmeņa šovu.”

Koncertā Rīgā duets Neil Tennant un Chris Lowe izpildīs dziesmas no jaunākā albuma, ieskaitot tādus hitus kā „I’m With Stupid” un „Minimal”, kā arī dziesmas, kas jau kļuvušas par mūzikas klasiku – „It's A Sin”, „Rent”, „Go West”, „Always On My Mind”, „Opportunities”, „West End Girls”.

Biļetes uz Pet Shop Boys koncertu būs iespējams iegādāties no 26. februāra plkst. 10.00 Biļešu servisa un Reklamarket kasēs visā Latvijā, kā arī visās Statoil degvielas uzpildes stacijās un internetā www.bilesuserviss.lv. Stāvvietas maksās 20 Ls, pirmais tūkstotis stāvvietu skolēniem un studentiem (koncerta dienā pie ieejas Arēnā Rīga būs jāuzrāda attiecīgā apliecība) maksās lētāk – 15 Ls. Sēdvietas maksās 20 Ls un 25 Ls, bet sēdvietas LMT biznesa kluba zonā ar vislabāko redzamību– 35 Ls.

Pet Shop Boys biogrāfija

Satikšanās un panākumi
Neil Tennant un Chris Lowe satikās elektropreču veikalā Londonā Čelsijā. Sapratuši, ka abiem interesē deju mūzika, viņi sāka strādāt pie kopīga projekta Neil Tennant dzīvoklī, bet 1982. gadā pārvācās uz nelielu mūzikas ierakstu studiju. Šajā laikā top vairākas dziesmas, kuras nākotnē tiks iekļautas albumos un gūs popularitāti – ieskaitot „It's a sin”, „West End girls”, „Rent” un „Jealousy”.
Sākumā puiši sevi nosauca par West End, jo viņiem ļoti patika pavadīt laiku Londonas rajonā Vestendā. Taču vēlāk pārsauca sevi par Pet Shop Boys par godu dažiem draugiem, kas strādāja zooveikalā. Viņi gan puišus brīdināja, ka Pet Shop Boys skan tikpat labi kā „angļu repa grupa”, taču nosaukums paliek.
Pet Shop Boys slavas brīdis pienāca 1983. gadā, kad Neil Tennant mūzikas žurnāls Smash Hits uzticēja intervēt grupu The Police Ņujorkā. Neil dodas uz Ņujorku un tur pie reizes ļoti vēlas satikt arī slaveno mūziķi un producentu Bobby Orlando (zināmu arī kā Bobby ‘O’).
Neil Tennant: „Es nodomāju, ka tas būtu forši – sākumā redzēt uzstājamies The Police un pēc tam pusdienot kopā ar Bobby ‘O’.” Restorānā Apple Jack 19. augustā viņi pusdienās sadala čīsburgeru un Bobby ‘O’ pēc demo ieraksta noklausīšanās, ko Tennant bija paņēmis līdzi uz tikšanos, nolemj dot iespēju puišiem ierakstīt dziesmu. 1984. gada aprīlī tika izdota dziesma „West End girls”, kas mirklī kļuva par klubu hītu Losandželosā un Sanfrancisko, kā arī ielauzās Eiropas topu virsotnēs – Francijā un Beļģijā.

Veiksmēs ēra (1985 – 1989)
Tomēr 1985. gadā pēc vairākām nesaskaņām Pet Shop Boys pārtrauc sadarbību ar Bobby ‘O’. Grupa nolīgst menedžeri Tom Watkins un jūlija mēnesī iznāk jaunais singls „Opportunities (Let's make lots of money)”, kas Apvienotās Karalistes topā ieņem 116 vietu. Sarūgtināti par singla neveiksmi, grupa atgriežas studijā, lai kopā ar producentu Stephen Hague vēlreiz ierakstītu dziesmu „West End girls”. Singls tiek izdots 1985. gada oktobrī un sākotnēji nokļūst topā salīdzinoši zemā pozīcijā, taču turpmākajos mēnešos singla popularitāte regulāri aug un 1986. gada janvārī tas sasniedz pirmo vietu. Dziesma ieņem pirmo pozīciju tādās valstīs kā ASV, Kanāda, Somija, Honkonga, Īrija, Libānā, Izraēla, Jaunzēlande un Norvēģija un kopā tiek pārdoti aptuveni 1,5 miljoni singla kopiju. Pēc dziesmas „West End girls” panākumiem, duets izdeva nākamo dziesmu „Love comes quickly”, kas ieņēma 19 vietu Apvienotās Karalistes singlu topā un tai sekoja debijas albums Please. 1986. gadā grupa plānoja doties koncertturnejā, taču izrādījās, ka dueta ieplānotā teatralizētā skatuves uzbūve izmaksā pārāk dārgi un turneja tika atcelta.
Albuma Please nosaukums ir sākums Pet Shop Boys tradīcijai albuma nosaukumā izmantot tikai vienu vārdu. 1986. gadā iznāca jauna dziesmas „Opportunities (Let's make lot's of money)” versija un tai seko dziesmu remiksu albums Disco.
Pet Shop Boys ļoti veiksmīgs laiks bija 80to gadu beigas. Tika izdoti tādi hīti kā „It’s a sin” un „What have I done to deserve this?”, kā arī mūzikas veikalu plauktos nonāca grupas otrais albums Actually. 1987. gadā Pet Shop Boys uzsāk darbu pie nelielas filmas, kurā bija plānots ietvert dziesmas no pēdējā albuma. Strādājot ar režisoru Jack Bond, īsā filmiņa pārtop pilnmetrāžas filmā It Couldn't Happen Here, kas uz ekrāniem iznāca 1988. gadā. Filmas materiāli vēlāk tika izmantoti arī dziesmas „Always on my mind” videoklipā, kas vēlāk ieņēma pirmo pozīciju Apvienotās Karalistes singlu topā. Šajā gadā iznāca arī vēl viens singls, kas sasniedza topa pirmo vietu – dziesmas „Heart” remikss.
Vēlāk Neil Tennant kādā intervijā BBC Radio 1 atzina, ka tieši 1988. gada beigās sapratis, ka viņu „uzvaras gājiens” var beigties. Jaunais singls „Domino dancing” singlu topā ieņēma tikai septīto vietu.
Dueta trešais albums Introspective tika izdots 1988. gada 10. oktobrī un tam sekoja pirmais singls „Left to my own devices” un dziesmas „It's alright” kaverversija. Jaunajā gadā Pet Shop Boys dodas savā pirmajā turnejā un uzstājās Honkongā, Japānā un Lielbritānijā. Beidzot viņi varēja izveidot tieši tādu skatuvi un uzstāšanās scenāriju, kādu iepriekš atļauties nevarēja.

Albumi Behaviour, Very, Disco 2, Bilingval, pasaules turnejas Performace un Discovery (1989 – 1999)
90to gadu sākumā tika izdots ceturtais studijas albums Behaviour. Singls „Being Boring” singlu topā sasniedza tikai 20. vietu, taču šī joprojām ir viena no Pet Shop Boys fanu iemīļotākajām dziesmām. Pet Shop Boys atkal nomainīja menedžeri un tagad vietu ieņēma Jill Carrigton. Duets devās nozīmīgā pasaules turnejā Performace un uzstājās dažādās vietās ASV un Eiropā ar grandioziem šoviem. 1991. gadā Pet Shop Boys izdod dziesmu apkopojumu albumā Discography: The Complete Singles Collection, kurā ietvertas arī divi jauni skaņdarbi „DJ Culture” un „Was It Worth It?”. Seko sadarbība ar citiem māksliniekiem (Dusty Springfield, Liza Minelli), kā arī puiši strādā atsevišķi pie dažādiem elektroniskās mūzikas projektiem.
Viens no veiksmīgākajiem singliem šajā laikā ir filmas The Crying Game ievaddziesma, kura tapa sadarbībā ar dziedātāju Boy George.
1993. gada jūnijā Pet Shop Boys strauji atgriezās topos ar singlu „Can you forgive her?”. Apvienotās Karalistes topā singls, kura nosaukumu puiši aizņēmās no rakstnieka Anthony Trollope noveles, nokļuva 7. pozīcijā. Dziesmas klips bija īpaši ekstravagants – puiši tajā parādījās ar oranžiem triko tērpiem un lielām ballīšu cepurēm galvās. Arī nākamais singls „Go West” iekaroja topu virsotnes un tā klips, kas veidots Padomju Savienības noskaņā, kļuva par leģendāru.
Pēc neilga laika dienasgaismu ieraudzīja piektais Pet Shop Boys albums Very un tas visai drīz sasniedz Apvienotās Karalistes albumu topa pirmo vietu.
1994. gadā Pet Shop Boys piedāvāja grupai Blur veidot remisku viņu dziesmai „Girls & Boys”, kas acumirklī iekaroja popularitāti deju klubos un iesāka dueta tradīciju veikt citu mūziķu dziesmu remiksus.
Šajā gadā tiek izdots albums Disco 2, kurā tika ietverti dziesmu remiksi no albuma Very. Oktobrī duets dodas Discovery turnejā un apmeklēja valstis, kur pirms tam nebija bijuši – Singapūru, Austrāliju, Puorteriko, Meksiku, Kolumbiju, Čīli, Argentīnu un Brazīliju. Tiek izdots arī B-side albums Alternative.
1995. gada novembrī Neil Tennant vēroja David Bowie uzstāšanos Vemblija stadionā un vēlāk satikās ar viņu aizskatuvē. Apspriežot Bowie’s jauno albumu Outside, Tennant pieminēja, ka viņa mīļākā dziesma tajā ir „Hallo Spaceboy”. Smejoties Bowie izteicās, ka varbūt tad Pet Shop Boys vajadzētu izveidot dziesmas remiksu. Jau pēc nedēļas Tennant zvanīja Bowie un jautāja, kad viņi var ķerties tam klāt. Dziesma tika ierakstīta no jauna, izmantojot Tennant vokālu fonā, kā arī par pamatu ņemot vārdus no Bowie pirmā hīta „Space Oddity”. Pēc singla izlaišanas, Pet Shop Boys uzstājās dažādās balvu pasniegšanu ceremonijās kopā ar Bowie.
Tajā pašā gadā klajā nāk sestais studijas albums Bilingval. No 1996. – 1998. gadam duets strādā pie dažādiem projektiem kopā ar citiem māksliniekiem un iesaistās arī dažādos labdarības projektos.

Atgriešanās: albumi Naightlife, Release, Disco 3 (1999 – 2006)
1999. gadā iznāk albums Naigthlife, kurā ir tādas slavenas dziesmas kā „I don't know what you want but I can't give it any more”, “New York City boy”, “You only tell me you love me when you're drunk”, kā arī duets ar dziedātāju Kylie Minouge dziesmā “In denial”. Pet Shop Boys noslēdz šo gadu ar grandiozu turneju un šoreiz skatuves dizainu diktēja slavenā arhitekte Zaha Hadid. Duets uztājās ASV, Kanādā, Japānā, Eiropā un Apvienotajā Karalistē. 2000. gada vasarā Pet Shop Boys uzstājās dažādos festivālos Eiropā, ieskaitot arī Glastonbury Festival.
Puiši pēc tam atgriežas studijā, lai strādātu pie sava astotā studijas albuma. Pēc spēlēšanās ar dažādu mūzikas stilu izmantošanu, viņi nolemj atgriezties pie akustiskās skaņas un deju mūzikas. Rezultātā 2002. gadā tiek izdots Release. Pirmā singla „Home and Dirty” režiju veidoja Wolfgang Tillmans un tas tika filmēts pazemē – Londonas metro. Video tapa vēl divām dziesmām „I get along” un „London”.
2003. gada februāri Pet Shop Boys izdod albumu Disco 3, kurā tāpat kā iepriekšējos Disco albumos bija dziesmu remiksi, kā arī divas jaunas dziesmas. Novembrī puiši izdod vēl vienu albumu – Pop Art, kurā apvienota labāko singlu izlase un divas jaunas dziesmas „Miracles” un „Flamboyant”.
2004. gada septembrī Pet Shop Boys sniedz bezmaksas koncertu Trafalgāra laukumā Londonā, kur viņi uzstājās kopā ar Drēsdenes simfonisko orķestri, kurā tiek atskaņota 1925. gada filmas Battleship Potemkin ievad tēma. Uzstāšanos vēro apmēram 25 tūkstoši cilvēku.
Bet 2005. gadā Pet Shop Boys uzstājās Live 8 koncertā Maskavā, kur Sarkanajā laukumā viņus sagaidīja tūkstošiem fanu.

Fundamental albums un turneja (2006)
2006. gadu Pet Shop Boys iesāka ar Madonnas dziesmas „Sorry” remiksu, kas tika izdots februārī. Singls, kurā tika iekļauts arī Tennant vokāls, Apvienotās Karalistes topā sasniedza pirmo vietu. Madonna šo singla versiju izmantoja arī savā pasaules turnejā 2006. gadā. Aprīlī Pet Shop Boys izdod savdabīgu dziesmu „I'm with Stupid”, kas veltīta George W. Bush un Tony Blair attiecībām. Jaunais albums Fundamental seko maijā. Fani saņem arī limitētu remiksu izdevumu Fundamentalism, kurā iekļauti vairāki dueti ar citiem māksliniekiem, tai skaitā Elton John. Tiek izdots DVD Pet Shop Boys – A Life In Pop, kurš piedāvā ielūkoties Pet Shop Boys karjeras pagriezienos sākot no dibināšanas brīža. Kritiķi albumu Fundamental raksturo kā desmitgades labāko albumu. Albums sasniedza piekto vietu Apvienotās Karalistes albumu topā, bet Eiropas albumu topā pakāpās līdz otrajai vietai. Par godu albumam, duets 2006. gadā dodas tāda paša nosaukuma pasaules tūrē.

Pet Shop Boys tiek uzskatīti par veiksmīgākajiem elektroniskās/pop/deju mūzikas duetiem Eiropā un pasaulē. Kopš 1986. gada viņi ir izdevuši 39 singlus, kas iekļuvuši Apvienotās Karalistes topa virsotnē, ieskaitot četrus pirmo vietu sasniegušos „West End girls”, „It's a sin”, „Always on my mind” un „Heart”.
2006. gada decembrī duets tika nominēts divām Grammy balvām – kā Labākais Deju mūzikas ieraksts („I'm with Stupid”) un Labākais Elektroniskās/Deju mūzikas albums (Fundamental).

2007. gada 22. februāris

Apmeklēt iesaka: radio Star FM
Informē: Kas Jauns, Rīgas Viļņi, TV3, Delfi, Clear Channel, ŽZL, Vesti Segodnja


Informāciju sagatavoja:
Pet Shop Boys koncerta Latvijā mediju koordinators
Kristaps Kārkliņš