Koncertaģentūra FBI paziņo: 29.jūlijā Rīgā, Arēnā Rīga koncertu sniegs pasaules augstākās klases mūziķis – Stings.

Britu mākslinieka koncerts Rīgā notiks koncerttūres „Broken Music Tour” ietvaros. Pirmais koncerttūres koncerts notiks šā gada 4.jūnijā Portugāles galvaspilsētā Lisabonā. Tālāk mūziķi dosies uz Maltu, Izraēlu, Kipru, Bulgāriju, Turciju, Grieķiju, Ungāriju, Itāliju, Franciju, Nīderlandi, kā arī uzstāsies Zviedrijā, Luksemburgā, Vācijā, Dānijā, Norvēģijā, Šveicē, Somijā, Krievijā un Baltijas valstīs.

Biļetes tirdzniecībā Biļešu servisa kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv būs pieejamas no 2006.gada 10.aprīļa plkst. 12.00. Biļešu cena: 15 Ls, 20 Ls, 25 Ls, 28 Ls, 30 Ls un 35 Ls.

“Kopš savas pankroka un “new wave”augsnē dzimušās grupas “The Police” ziedu laikiem, kuri iededzināti pasaules mūzikas rokmūzikas kartē ar superhita “Every Breath You Take” ievadakordiem, Stings iekļuvis miljonu pielūgto mūziķu elitē. Sev apvilkto inteliģentas rokmūzikas un literāri augstvērtīgu dziesmu tekstu meistara oreolu viņš saglabājis līdz pat šai dienai, kad jau kļuvis par cienījamu roka veterānu, kurš joprojām ir lieliskā formā koncertos,” tā Stinga daiļradi apraksta laikraksta “Diena” žurnālists Uldis Rudaks.

“Ar ģēnijiem nestrīdās, ģēnijus dievina,” tā par Stingu saka radio SWH mūzikas redaktors Artis Volfs.

„Stinga dziesmas ne velti mēdz dēvēt par mūziku intelektuāļiem, jo tās neder fona mūzikai, virtuvē skrāpējot kastroļus. Stings ir jāredz un jāklausās,” tā par mūziķi saka laikraksta „Neatkarīgā Rīga Avīze” žurnālists Sandris Vanzovičs.
Stinga biogrāfija:
Stings (īstajā vārdā Gordons Metjū Samners) dzimis 1951. gada 2. oktobrī Ziemeļanglijas ostas pilsētā Ņūkāslā. Mūziķa tēvs ilgus gadus bija vienkāršs strādnieks vietējā mašīnbūves rūpnīcā, bet vēlāk iegādājās savu piena veikalu, bet māte strādāja par frizieri un medmāsu. Skolā viņam nebija pārāk labas sekmes, tāpēc arī augstskolu izvēle pēc tās beigšanas bija ierobežota. 1971. gadā viņš iestājās kādā pedagoģiskajā koledžā. Topošajam mūziķim bija jārūpējas par iztiku, strādājot gan par autobusa konduktoru, gan par vienkāršu klerku kādā iestādē. Jau koledžas laikos Stings aktīvi spēlēja klavieres un ģitāru. Vakaros viņš spēlēja kopā ar dažādām vietējām grupām. Tā sākās Stinga mūziķa karjera
Skolas laikos mūziķim dota iesauka Stings jeb latviešu valodā dzelonis. Par tā izcelsmi klīst dažādas leģendas. Pēc vienas no versijām šādu iesauku viņš guvis, jo bieži vien esot ironizējis par citiem grupas mūziķiem, kā arī bijis diezgan indīgs pēc dabas. Cita versija vēsta, ka šā vārda izcelsme radusies, kad Stings uz skatuves esot kāpis svītrainā melni dzeltenā džemperī un pārējiem atgādinājis milzu biti.
Pirmais Stinga solodarbs bija 1982. gadā izdotais soundtreks filmai „Brimstone And Treacle”. Par šā perioda nozīmīgāko albumu laikam var uzskatīt ”Nothing Like The Sun”, kura ierakstā piedalījās arī Marks Nopflers un Ēriks Kleptons.
90. gadus Stings iesāka ar melanholisku disku „Soul Cages” – tas ir laiks, kad aizsaulē aiziet gan viņa māte, gan tēvs. Taču nākamajos albumos Stings atguva sev raksturīgo humora izjūtu.

Koncertu iesaka: radiostacija „Star FM”.
Sadarbībā ar TV3, žurnāls „Klubs”, portāls TVNET, laikraksts „Bizness & Baltija”, „Clear Channel”

Atgādinām, ka FBI 12.augustā Arēnā Rīga organizē arī pasaulslavenās grupas „Simply Red” koncertu.