Visnoslēpumainākie modernās elektroniskās deju mūzikas spīdekļi 6arelyhuman uzstāsies koncertzālē Palladium Rīga 6. decembrī. Biļetes tirdzniecībā no 6. jūnija plkst. 10.00 “Biļešu Serviss” tīklā. FBI un Positivus festivāla koncertu kluba biedri biļetes varēs iegādāties iepriekšpārdošanā jau no 4. jūnija plkst. 10.00, izmantojot kodu, kas tiks izsūtīts reģistrētajiem lietotājiem.

“6arelyhuman” tiek uzskatīti par nākotnes elektroniskās deju mūzikas ceļa rādītājiem un paši sevi atļauj dēvēt arī par “mīlīgākajiem citplanētiešiem klubā” (Cutest alien in the club). “6arelyhuman” līderi, īstajā vārdā Tobijs Ārons Hamiltons, 16. jūlijā svinēs savu divdesmit trešo dzimšanas dienu, kaut mākslinieku vecums varētu būt arī nenosakāms, ņemot vērā viņu populārās mūzikas izpausmēs pieņemto noslēpumaino un androgīno tēlu. “6arelyhuman” sevī iemieso japāņu pagājušā gadsimta animācijas, uz elektroniku pārgājušo par “emo” dēvēto dumpinieku un virtuālās supergrupas “Gorillaz” grafisko estētiku. Tas viss atbrīvo fantāzijas lidojumam un minējumiem, kas viņi ir, no kurienes atlidojuši un kurp lidos rīt? 

Iedvesmojoties no gadsimta pirmās desmitgades popa ikonām “Kesha”, “Skrillex” un “Lady Gaga”,  “6arelyhuman” sper vismaz veselu tūkstoti soļu tālāk atbilstoši sava laika tempam un apkārt valdošajām elektroniskās mūzikas noskaņām ar bagātīgu “autotune” lietojumu. Sadarbībā ar domubiedriem “Pixel Hood”, “Asteria” un “Proz” viņi rada šim mirklim inovatīvu mūziku, kam jau tagad tiek prognozēts nākotnes deju mūzikas status. Viņus dēvē par “Scenecore revival wave” žanra pionieriem, bet viņi paši savai mūzikai devuši jaunu žanra apzīmējumu “sassyscene” – “Sassy Scene” ir arī 2023.gadā iznākušā pilnmetrāžas albuma nosaukums, bet kopš 2021. gada iznākuši neskaitāmi singli ar nerātni intrigējošiem nosaukumiem – “Pretty lil bitch”, “Luv my drugz”, “Death city”, “don’t touch my hair”, “Barbye Whore”, “ur my heroin” u.c. Jau debijas singls “Hands Up!” (tas nav disko ēras grupas “Ottawan” tāda paša nosaukuma hita kavers) sašūpoja “Tik-Tok”, bet drīz vien ieguva 100 miljonus klausījumu mūzikas straumēšanas servisā “Spotify” un iekļuva “Billboard Dance & Electronic” topā. 2024. gadā “6arelyhuman” nokļuva arī uz “Billboard Magazine” digitālā izdevuma vāka.

Mazliet par zudušo vēsturi. Tagad kā “6arelyhuman” pazīstamie mākslinieki sākotnēji veidoja “Trap Metal”, “Hardcore” un “Trap music” žanru mūziku ar citiem pseidonīmiem – “trippitoby” un “bichtoe”, bet no tiem ierakstiem nekas vairs nav atrodams. Debijas gabals “i dip i lean” izdots 2019. gada 22. martā, bet pirmā dziesma ar vārdu “6arelyhuman” – “Need A Semi” – arī vairs nav pieejama. No straumēšanas servisiem izņemts arī albums “Myspace Addiction”. Visticamākais, lielākie fani to glabā savās krātuvēs kā lielu dārgumu vai aiz cieņas pret elku arī paklausīgi izdzēsuši, bet youtube aizvien dzirdama šī vairs nepieejamā albuma dziesma “Faster N Harder” – to var ieteikt kā visspilgtāko piemēru “6arelyhuman” raksturīgajam skanējumam, ja gribas ātri gūt priekšstatu, kas tie ir. “6arelyhuman” kopā ar citiem līdzīgi skanošiem māksliniekiem izveidojuši apvienību “FabFantasy”. Ar diviem no apvienības dalībniekiem – “Asteria” un “Kets4eki” visbiežāk notiek muzikālā sadarbība. 

Koncerts gaidāms šī gada izskaņā – 6. decembrī koncertzālē Palladium Rīga. Biļetes tirdzniecībā no 6. jūnija plkst. 10.00 “Biļešu Serviss” tīklā. FBI un Positivus festivāla koncertu kluba biedri biļetes varēs iegādāties iepriekšpārdošanā jau no 4. jūnija plkst. 10.00, izmantojot kodu, kas tiks izsūtīts reģistrētajiem lietotājiem.