Ar daudzām starptautiskām godalgām apbalvotais, Kanādā dibinātais cirks “Cirque du Soleil”, ir dāvājis brīnumus un prieku gandrīz 100 miljoniem skatītāju 300 pilsētās un 5 kontinentos. 2011. gada nogalē ar šovu “Saltimbanco” cirks pirmo reizi ieradīsies Rīgā, lai sākot no 21. decembra sniegtu vairākas ekskluzīvas izrādes “Arēnā Rīga”.
 
“Saltimbanco” ir ilgāk uzvestais šovs “Cirque du Soleil” vēsturē – tas skatītājus priecē jau 19 gadus. “Saltimbanco” izrādes pulcējušas vairāk nekā 12 miljonus apmeklētāju pilnībā izpārdotās norises vietās visā pasaulē (Eiropā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā, Austrālijā, Japānā un Jaunzēlandē).
 
Kanādas vēstnieks Latvijā Skots Heteringtons: “Mēs esam ļoti lepni un priecīgi, ka pasaulslavenais cirks „Cirque du Soleil”, kurš ir uzstājies vairāk kā 300 pilsētās piecos kontinentos, pirmo reizi viesosies arī Baltijas valstīs. Es redzēju izrādi “Saltimbanco” Otavā un mani tā patiesi iepriecināja. Esmu pārliecināts, ka cirka izcilais akrobātiskais, mākslinieciskais un muzikālais sniegums atstās vienlīdz dziļu iespaidu arī uz publiku šeit. „Cirque du Soleil” vienmēr ir bijuši lieliski Kanādas vēstnieki ikvienā pilsētā un valstī, ko viņi apmeklē.”
 
Fins Teilors, “Cirque du Soleil” arēnu šovu viceprezidents: ““Cirque du Soleil” ir patiesi ieintriģēti pirmo reizi uzstāties Latvijā. Turnejas šovs “Saltimbanco” demonstrēs teatrālu priekšnesumu, kurā kopā savijas elpu aizraujoši akrobātikas un vieglatlētikas elementi. “Saltimbanco” izrādes ir sajūsminājušas apmeklētājus visā pasaulē un mēs ar nepacietību gaidām uzstāšanos Rīgas skatītāju priekšā!”
 
Skatītāju sajūsmai par “Saltimbanco” pievienojas arī ietekmīgi ārvalstu mediji, kā piemēram, “The London Times”, kas šovu raksturo kā atlētiskas graciozitātes izrādi. “The New York Times” slavē “Saltimbanco” ar vārdiem: “Mīti un maģija satiekas šeit... Šovs, kurā neticamā veidā apvienoti masku komēdijas un rokkoncerta elementi.” Savukārt amerikāņu žurnāls “Variety” uzteic izrāžu augsto māksliniecisko kvalitāti: “Nepārspējams prieks un meistarība, mākslinieki apbur ar vienu priekšnesumu pēc otra!”
 
Šova nosaukums “Saltimbanco” cēlies no itāļu valodas izteiciena “saltare in banco”, kas tulkojumā nozīmē “uzlēkt uz sola”. Tā veidotāji ir iedvesmojušies no metropolēm un tās daudzveidīgajiem iedzīvotājiem. Izrādes noskaņa un krāšņie personāži apbur skatītājus un ieved pasakainā pasaulē – izdomātā pilsētā. Krāsām piesātināts, aizraujošs un saviļņojošs, “Saltimbanco” ir jautrs šovs, ko izbaudīs visa ģimene.
 
“Saltimbanco” apbur ar šķietami neiespējamiem līdzsvara elementiem, lēcieniem un griezieniem uz “ķīniešu kārtīm” vai “krievu šūpolēm”, kā arī gravitācijas likumus izaicinošiem trikiem ar gumijām. “Saltimbanco” ir arī trapeces priekšnesumi, skatītāju atzinību ieguvusī žonglēšana, akrobātiskais ritenis un, protams, visu iemīļotie un unikālie klauni. Tehniskā precizitāte un ekstravagantais dizains savijas ar žilbinošiem, izteiksmīgiem tērpiem, satriecošiem gaismu efektiem, humoru, skaistu mūziku un maģiju.
 
Kopējais šova aprīkojums sver 180 tonnas un tā transportēšanai nepieciešamas 12 kravas automašīnas. Visi izrādes kostīmi, ieskaitot cepures un apavus, tiek darināti Monreālā, Kanādā, “Cirque du Soleil” Starptautiskajā centrā, kur kostīmu darbnīcā ir nodarbināti vairāk nekā 300 amatnieki. Vairāk nekā 2500 kostīmu sastāvdaļas ceļo no pilsētas uz pilsētu apmēram 50 koferos.
 
“Saltimbanco” izrādes Rīgā norisināsies no 21 līdz 23. decembrim “Arēnas Rīga” amfiteātrī. Vienu izrādi vienlaikus varēs noskatīties aptuveni 5 500 cilvēku.
 
Biļetes nopērkamas jau sākot no šodienas “Biļešu servisa” kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuserviss.lv. Biļešu cena ir sākot no Ls 20. Jauniešiem līdz 15 gadu vecumam – biļetes par 20% lētāk, izņemot biļetes parterā. Bērniem līdz 5 gadu vecumam (neaizņemot atsevišķu vietu) – 7 LVL.
 
Īsumā par “Cirque du Soleil”:
No 20 ielu mākslinieku grupas 1984. gada sākumā “Cirque du Soleil” ir izveidojusies par lielu Kvebekā dibinātu organizāciju, kas piedāvā augstas kvalitātes māksliniecisko izklaidi. “Cirque du Soleil” ir pasaulē slavenākais un vadošais cirks ar pastāvīgām izrādēm Lasvegasas lielākajos kazino (“Bellagio”, “MGM Grand”, “The Mirage”), kā arī Volta Disneja atrakciju parkā Floridā. Kompānijā strādā 5000 darbinieku, to skaitā vairāk nekā 1300 mākslinieku no gandrīz 50 valstīm. “Cirque du Soleil” ir dāvājis brīnumus un prieku gandrīz 100 miljoniem skatītāju 300 pilsētās un 5 kontinentos. 2011. gadā “Cirque du Soleil” piedāvās 22 dažādus šovus visā pasaulē. Vairāk informācijas: www.cirquedusoleil.com.