“Biļete lieliskam vakaram!” – Daily Telegraph

“Viens no izklaidējošākajiem mūzikliem, kas uzvests šajā reģionā” – Belfast Telegraph

“Deju un krāsu eksplozija!” – Sunday Independent

“Lieliskākā vakara izklaide” – Edinburgh Evening News

“***** Krāšņs vakars!” – The Scotsman

Koncertaģentūra FBI paziņo: Sekojot fantastiskajiem panākumiem 2005. un 2006.gadā, mūzikls MAMMA MIA! pasaules turnejas ietvaros ieradīsies Rīgā, lai 2007.gadā no 8.maija līdz 13. maijam sniegtu astoņas neaizmirstamas izrādes Latvijas skatītājiem.

Pēdējos divos gados pasaules turnejas ietvaros, mūzikls MAMMA MIA! ir viesojies Dublinā, Edinburgā, Dienvidāfrikā, Tallinā, Lisabonā, Parīzē, Briselē, kā arī Vācijā, Vīnē, Cīrihē, Belfāstā un turnejas izrādes ir noskatījušies vairāk kā 1,3 miljoni skatītāju. Tagad mūzikls MAMMA MIA! ierodas Latvijas galvaspilsētā Rīga un interesenti Arēnā Rīga varēs vērot astoņas izrādes. Kopējais sagaidāmo apmeklētāju skaits Latvijā ir 27 tūkstoši.

Iedvesmojoties no leģendārajām grupas ABBA dziesmām, rakstniece Catherine Johnson ir radījusi stāstu par ģimeni, kas mitinās uz kādas paradīzei līdzīgas Grieķijas salas. Taču ir kāds noslēpums. Savu kāzu priekšvakarā meitai ir jānoskaidro svarīgs jautājums – kurš no 3 vīriešiem, kas pirms 20 gadiem apciemoja māti uz salas, ir viņas īstais tēvs?

Mūziklā ir dzirdamas 22 grupas ABBA dziesmas, ieskaitot tādus hītus kā: CHIQUITITA, DANCING QUEEN, I HAVE A DREAM, KNOWING ME, KNOWING YOU, THE WINNER TAKES IT ALL, SUPER TROUPER, TAKE A CHANCE ON ME un VOULEZ-VOUS.

Komentējot faktu par mūzikla MAMMA MIA! ierašanos Latvijā koncertaģentūras FBI direktore Inga Kadeka saka: „Tas, ka Latvijā viesosies pasaulē populārākais mūzikls, ir fantastiski. Mūzikls MAMMA MIA! noteikti arī Latvijā gūs lielus panākumus un mēs esam sajūsmināti, ka tieši Rīga kļuvusi par vienu no pasaules turnejā iekļautajām pilsētām.”

Salīdzinot ar citiem mūzikliem, kas tiek spēlēti visā pasaulē, MAMMA MIA! nenoliedzami ir populārākais. Pirmais MAMMA MIA! mūzikls Londonā tika prezentēts 1999.gadā un kopš tā laika tas paralēli tiek uzvests vēl 11 dažādās pasaules vietās. Tāpat kā Londonā, MAMMA MIA! pasaules turnejas ietvaros sniedz priekšnesumus Brodvejā, Lasvegasā, Ziemeļamerikā, Hamburgā, Štutgartē, Madridē, Stokholmā, Osakā un mūzikls krievu valodā nesen tika uzvests arī Maskavā.

Jau 1987.gadā, iespaidojoties no grupas ABBA mūzikas, mūzikla producente Judy Craymer pirmoreiz iedomājās par iespēju uzvest mūziklu, kura pamatā ir oriģināls stāsts un grupas ABBA mūzika. Kopš pirmizrādes 1999.gadā, mūzikla biļešu ieņēmumi visā pasaulē sasnieguši 2 miljardus ASV dolāru. Mūziklu ir noskatījušies vairāk kā 27 miljoni cilvēku visā pasaulē.

Mūzikla mūzikas autori ir Benny Andersson un Björn Ulvaeus’, scenārija autore Catherine Johnson un režisore Phyllida Lloyd. Mūzikla MAMMA MIA! hereogrāfiju ir veidojis Anthony Van Laast, vizuālo noformējumu Mark Thompson. Par gaismu šovu atbild Howard Harrison, skaņu Andrew Bruce un Bobby Aitken. Mūzikla uzraudzību un sagatavošanās darbus veic Martin Koch.

Populārās dziesmas un izdoto albumu panākumi visā pasaulē (pārdoti vairāk kā 360 miljonu kopiju) ļāvuši iemantot grupai ABBA leģendāru slavu. Deviņas ABBA dziesmas ir sasniegušas Lielbritānijas mūzikas topa pirmo vietu. Arī deviņi grupas albumi ierinojušies Lielbritānijas albumu topa pirmajā vietā. Albums ABBA Gold, kas tika izdots 1992.gadā, populārāko albumu topā noturējās 206 nedēļas! Protams, ilgi noturoties arī topa pirmajā vietā. Albums vēlreiz tika izdots 1999.gadā, par godu grupas ABBA uzvarai Eirovīzijas dziesmu konkursā pirms 25 gadiem un ātrā laikā iekaroja populārāko albumu topa pirmo vietu. Albums ir kļuvis par vienu no visu laiku visvairāk pirktākajiem mūzikas ierakstiem. Tikai tādi slaveni mākslinieki kā The Beatles, Elvis Presley, Cliff Richard un Madonna ir spējuši gūt lielākus panākumus Lielbritānijā.

MAMMA MIA! pasaules turnejas producenti ir Judy Craymer, Richard East un Björn Ulvaeus, kompānijai Littlestar sadarbojoties ar Universal, Stage Entertainment un NGM.

Detalizētāka informācija par mūziklu MAMMA MIA! www.mamma-mia.com

Biļešu tirdzniecības informācija
Biļetes LMT klientiem no 15. līdz 21. novembrim.*
Publiskās tirdzniecības sākums 22.novembrī.
Biļetes „Biļešu servisa” tirdzniecības vietās visā Latvijā.

*LMT klienti biļetes var iegādāties no 15. līdz 21. novembrim. Lai to izdarītu, jānosūta īsziņa ar tekstu „Mamma Mia” uz numuru 1644. Saņemtā īsziņa ar apstiprinājuma kodu pēc tam jāuzrāda jebkurā „Biļešu Serviss” kasē visā Latvijā.

Informācija par mūzikla norises laikiem Latvijā:
2007.gada 8.maijs – 13. maijs (no otrdienas līdz svētdienai)

Otrdiena – ieeja no plkst. 18:30, sākums plkst. 20:00
Trešdiena – ieeja no plkst. 18:30, sākums plkst. 20:00
Ceturtdiena – ieeja no plkst. 17:30, sākums plkst. 19:00
Piektdiena – ieeja no plkst. 18:30, sākums plkst. 20:00
Sestdiena:
pirmā izrāde – ieeja no plkst. 13:30, sākums plkst. 15:00
otrā izrāde – ieeja no plkst. 17:30, sākums plkst. 19:00
Svētdiena:
pirmā izrāde – ieeja no plkst. 13:30, sākums plkst. 15:00
otrā izrāde – ieeja no plkst. 17:30, sākums plkst. 19:00

Mūzikla garums 2 stundas un 35 minūtes.

Biļešu cenas
Sēdvietas: 15 LVL, 20 LVL, 25 LVL, 35 LVL
VIP biļetes: 50 LVL
Skolēniem, studentiem un pensionāriem (uzrādot attiecīgo apliecību pie ieejas): 9 LVL

Mūziklu Latvijā piedāvā: Latvijas Mobilais Telefons
Atbalstošie mediji: Clear Channel Latvia, žurnāli Privātā Dzīve, Ieva, Santa, Klubs, portāls TVNET, žurnāls ŽZL, laikraksts Vestji Segodnja, laikraksts Latvijas Avīze, Radio Skonto, televīzijas kanāls LNT

2006.gada 13.novembris

Informāciju sagatavoja:
Mūzikla Mamma Mia! Latvijā mediju koordinators
Kristaps Kārkliņš