Koncertaģentūra FBI paziņo: ar diviem koncertiem pēc kārtas 2010. gada 17. un 18. aprīlī “Arēnā Rīgā” uzstāsies viena no pieprasītākajām grupām pasaulē – “METALLICA”. Mūziķi uzstāsies uz 360 grādu skatuves, un skatītāji varēs baudīt grupas priekšnesumu no visām tās pusēm.

Šī ir pirmā reize, kad A klases mūziķi izziņo uzreiz divus koncertus Latvijā. Pateicoties skatuves novietojumam, “Arēnā Rīga” būs iespējams sasniegt jaunu apmeklētības rekordu – katru Rīgas koncertu varēs apmeklēt 14 500 skatītāju.
 
Skatuve, kas atradīsies zāles vidū, ļaus klātesošajiem vērot “METALLICA” uzstāšanos, piedzīvojot nebijušus iespaidus. ““METALLICA” vēlas jums visiem ieskatīties acīs!” – tā grupas solists Džeimss Hetfīlds pamato skatuves risinājumu. “METALLICA” šovam nepieciešamās iekārtas sver 58 tonnas un tās Latvijā tiks nogādātas 13 smagajās automašīnās.
 
Grupa Latvijā ieradīsies savas apjomīgās pasaules turnejas “World Magnetic Tour” ietvaros, kuru “METALLICA” uzsāka 2008. gadā. Kopš turnejas uzsākšanas grupa ASV un Eiropā kopā sniegusi jau vairāk nekā 100 koncertus. Sekojot milzu panākumiem, “World Magnetic Tour” turpināsies arī 2010. gadā.
 
Turneja veltīta grupas jaunākā albuma “Death Magnetic” popularizēšanai. Devītais studijas albums uzreiz pēc izdošanas pagājušā gada septembrī debitēja Eiropas, Austrālijas, Kanādas un Meksikas albumu topu pirmajā vietā. Pārdodot 490 000 albumu eksemplāru trijās dienās un uzreiz sasniedzot pirmo pozīciju, “METALLICA” kļuva par pirmo grupu ASV “Billboard” topa vēsturē, kuras pieci studijas albumi pēc kārtas debitējuši pirmajā pozīcijā. “Death Magnetic” kļuva par 2008. gada visātrāk pārdoto albumu Austrālijā. Par vairāk nekā 1 000 000 pārdotu eksemplāru visā pasaulē Amerikas Ierakstu industrijas asociācija albumam piešķīrusi platīna statusu.
 
Šī gada aprīlī “METALLICA” tika uzņemta Rokenrola slavas zālē. Šogad “METALLICA” saņēma arī divas prestižās “Grammy” balvas. Grupas īpašumā šobrīd ir jau deviņi zelta gramofoni.
 
Novembra beigās tiks izdots DVD koncertieraksts ar “METALLICA” uzstāšanos vēsturiskajā romiešu kolizejā Nimā, Francijā. Šajā elpu aizraujošajā materiālā ir redzams viss – iespaidīgā arēna, pūlis, “METALLICA”, gaismas, pirotehnika un vairāk nekā divu stundu ilga nikna enerģija no visu laiku labākās metāla grupas pasaulē.
 
Gada nogalē plānots izdot arī DVD ar “METALLICA” uzstāšanos Meksikā, “Foro Sol” stadionā, kur materiāls tika uzfilmēts trīs grupas koncertos pēc kārtas – šie trīs koncerti kopā pulcēja vairāk nekā 165 000 skatītāju.
 
Informācija par biļešu cenām un to iegādes iespējām sekos jau pēc nedēļas – nākampirmdien, 30. novembrī. Rūpīgi sekojiet jaunākajai informācijai medijos un FBI mājas lapā.
 
Atgādinām, ka “METALLICA” koncertu pagājušā gada jūlijā Rīgā, “Skonto” futbola stadionā, apmeklēja rekordliels cilvēku skaits – 32 000 apmeklētāju. Visas biļetes uz koncertu tika izpirktas deviņdesmit minūšu laikā kopš publiskās biļešu pārdošanas uzsākšanas.