Koncertaģentūra FBI savā desmit gadu jubilejā paziņo:
29.maijā ar koncertu Latvijā, Arēnā Rīga, uzstāsies ekscentriskie dvēseļu radinieki — vieni no spilgtākajiem Lielbritānijas rokmūzikas meistariem — grupa Placebo.

Grupas Placebo vizītkarte neapšaubāmi ir tās dziedātājs Braiens Molko, viņa neparastais balss skanējums, kurš šķiet ir spējīgs ietriekties klausītāja apziņā tiešā trāpījumā; Braiena rakstītie dziesmu teksti, kuros 5 albumu laikā var izsekot dziedātāja un dziesmu tekstu autora transformācijai un izaugsmei no dumpīga un nesaprasta divdesmitgadnieka līdz tēva lomā nonākuša vīrieša atklāsmēm.

Multikulturālā un multiseksuālā grupa Placebo savu darbību sāka 1994. gadā, kad bijušie skolas biedri Luksemburgā — zviedrs un skolā populārs puisis Stefans Olsdāls saskrējās ar amerikāņu izcelsmes kautrīgo un noslēgto Braienu Molko. Lai arī skolas laikā viņi bija knapi pārmijuši pāris teikumus, vienotā doma par grupas veidošanu izrādījās pamatots iemesls uzsākt sarunu. Viņiem pievienojās Braiena paziņa brits Stīvs Hjūits, kuri iepazinās kopīgu paziņu rezultātā.

Pirmais grupas albums ar nosaukumu „Placebo“ un pirmais zināmākais grupas hīts „Nancy Boy“ klajā nāca 1996. gadā. 1997. gadā Brit Awards ceremonijā Placebo izpildīja T-Rex dziesmu „20th Century Boy“, kuru vēlāk ierakstīja un arī paši izpildīja R.E.M. solista Maikla Staipa producētajā filmā „Velvet Goldmine“, kuras sižets stāsta par glamroka posmu mūzikā. Jaunā grupa piesaistīja leģendārā Deivida Bovija uzmanību un viņš uzaicināja Placebo uzstāties savā 50. dzimšanas dienai par godu sarīkotajā koncertā Ņujoras Madison Square Garden. Likumsakarīgi, ka Placebo otrā albuma „Without You I am Nothing“ tituldziesmas ierakstā duetā ar Braenu dzied D.Bovijs. Šajā 1998. gadā iznākušajā albumā atrodami arī tādi grupas hīti kā „Pure Morning“ un „Every You Every Me“. Sekojošais trešais studijas albums — „Black Market Music“ ar dziesmām „Taste in Man“, „Special K“ un „Black — Eyed“ izrādījās visgrūtāk un ilgāk tapušais grupas albums — ieraksts prasīja veselus 9 mēnešus un tā skanējumā saklausāma ietekme no 70 — to gadu amerikāņu un brita roka. Savukārt ceturtajā albumā „Sleeping With Ghosts“ Placebo vairāk pievērsās tehnoloģiskiem eksperimentiem. Šī albuma singli bija „The Bitter End“, „English Summer Rain“ un „Special Needs“. Limitētā albuma versijā, kuru šobrīd var iegādāties i-tunes, kā otrais disks bija pievienots Placebo iespēlēto cover versiju albums ar Keitas Bušas „Running Up That Hill“, Pixies - „Where Is My Mind“, Depeche Mode — „I Feel You“, Boney M — „ Daddy Cool“ u.c. 2004. gadā Placebo izdeva singlu izlasi „One More With The Feeling“, kurā līdzās jau esošajiem grupas hītiem pievienoja divas jaunas dziesmas — „Twenty Years“ un „I Do“. Atzīmējot izlases iznākšanu Placebo nospēlēja koncertu Vemblija stadionā Londonā, kurā „Without You I’m Nothing“ uz skatuves viņiem pievienojas The Cure solists Roberts Smits. Kopā viņi nospēlēja vēl vienu dziesmu — The Cure „Boys Don’t Cry“. 2005. gadā sekoja uzstāšanās Live 8 koncertā Francijā un 2006. gadā iznāca jaunākais grupas albums „Meds“ ar singliem „Infra-Red“ un „Song To Say Goodbye“. Albuma dziesmā „Broken Promise“ kā viesmākslinieks piedalās Maikls Staips. Novērtējumu par dziesmu rakstīšanu Placebo saņēma pērn prestižā mūzikas žurnāla „Kerrang“ balvu pasniegšanas ceremonijā kategorijā — klasiskie komponisti.

Biļetes uz Placebo koncertu „Arēnā Rīga” būs iespējams iegādāties no 16. aprīļa plkst. 10.00 Biļešu servisa un Reklamarket kasēs visā Latvijā, kā arī visās Statoil degvielas uzpildes stacijās un internetā www.bilesuserviss.lv.

Stāvvietas biļetes cena būs 20 Ls, bet pirmās tūkstošs stāvvietas biļetes skolēniem un studentiem maksās lētāk – 15 Ls (koncerta dienā pie ieejas „Arēnā Rīga” kopā ar biļeti būs jāuzrāda attiecīgā apliecība). Sēdvietas maksās 25 Ls, bet sēdvietas ar vislabāko redzamību (LMT biznesa kluba zonā un atbilstošās vietās pretējā pusē) – 35 Ls.


Koncertu piedāvā: jaunais TV kanāls Latvijā — TV6
Informē: oficiālais radio Fit FM, Lilit, FHM, Cosmopolitan, Kas Jauns, Rīgas Viļņi, Tvnet, JCDecaux, ŽZL, Vesti Segodna, Telegraf, TV3, 3+, Mix FM


Informāciju sagatavoja:
Guna Zučika
Placebo koncerta Latvijā mediju koordinatore