Neapturami un unikāli! Rammstein šodien izdevusi savu septīto albumu, kas nosaukts grupas vārdā “Rammstein”, saglabājot iemīļotos oriģinalitātes un provokāciju elementus 11 dziesmu garumā. Grupas 2019. gada stadionu tūres ietvaros plānoti 30 koncerti no kuriem lielākā daļa jau ir izpārdoti un vien neliels skaits biļešu atlicis uz 6. augusta koncertu Rīgā, Lucavsalā. Biļetes pieejamas “Biļešu Serviss” tīklā.

Ir pagājusi vesela desmitgade, kopš Rammstein izdevusi studijas ierakstu, taču pēdējo 30 gadu laikā nav bijusi neviena cita metāla grupa, kas būtu tik unikāla un neatkārtojama kā Rammstein.

Albums iesākas ar singlu “Deutschland” - deviņu minūšu garu Vācijas vēstures opusu, kura laikā vokālists Tils Lindermans (Till Lindemann) vienlaikus iejūtas teicēja un provokatora lomā, šķietami neuzkrītoši pieminot Trešo reihu, Veimāras Republiku un Hindenburgas traģēdiju tikai viņam piemītošajā manierē.

Viens no ierakstiem “Radio” albumā viennozīmīgi izceļas -  iespējams, ka Lindermana “mein radio” atkārtošanās savā nepārprotamajā baritona vokālā gluži nesaistās ar ģeniālu liriku, taču dziesma ir neapšaubāmi lipīga. “Sex” noteikti ir vēl viens grāvējs, kas pilns ar kantrī ģitāru skanējumu un neuzkrītošu “Personal Jesus” stila bungu ritmiem. Dziesmai piemīt laiski ritmiskas iezīmes, kas iepazīstina ar grupas jauno, lēnāko skanējumu, kuru Rammstein ir noslīpējuši līdz mirdzumam. Albuma pēdējais smagsvars ir “Puppe” - skaņdarbs, kas, šķietami izveidots, lai to atskaņotu, braucot smagā satiksmes plūsmā, lai pa atvērtu automašīnas logu atbaidītu visus cilvēkus.

Kamēr tik daudzas 90. gadu instrumentālas, jauno metāla tipa grupas ir aizslīdējušas nebūtībā, Rammstein un viņu nenogurdināmais skanējums ir palicis lojāls oriģinalitātei, apvienojot lipīgas lirikas ar grandioziem piedziedājumiem. Par šo faktu vien Rammstein ir pelnījuši aplausus - viņu albums ir nepārprotams triumfs.

Pasaules slavu Rammstein iemantojuši ar iespaidīgiem, līdz detaļām izstrādātiem un pirotehnikas elementiem bagātiem šoviem. Ikkatru koncertu caurvij nebeidzams sprādzienu un liesmu kokteilis, kurā katra nākamā dziesma grandiozitātē pārspēj nākamo. Rammstein ir viena no pēdējo desmitgadu kritiķu un klausītāju atzītākajām kulta rokgrupām pasaulē. Tāpat jāatzīmē, ka karjeras gaitā apvienība ir tikusi nominēta aptuveni 30 dažādām mūzikas balvām, tostarp divām Grammy, kā arī ir ieguvusi 10 Echo, divas Kerrang! un vienu MTV Europe Music balvu.