Viens no agrīnā hip-hop pamatlicējiem, kā arī leģendārās grupas “Wu - Tang Clan” aizsācējs GZA 4. martā atgriezīsies Latvijā ar svaigu skanējumu grupas “Phunky Nomads” pavadījumā. Koncertu Rīgā iesildīs latviešu reperis March, kurš ir guvis atzinību ASV reperu vidū kā Redman un Afu-Ra. Biļetes pieejamas “Biļešu Serviss” tīklā.

Repa mūzikas aizsākumi meklējami Ņujorkas pagrīdē, 1970. gados, kad izpildītāji brīvrunā deklamēja tekstus pāri disko un funk pavadījumiem. Hip-hop mūzikas popularitāti no lokālas nišas līdz vispasaules fenomenam palīdzēja attīstīt vairāki reperi un apvienības. To skaitā - 10 Steitenailendas reperu grupējums “Wu-Tang Clan”, kas visā pasaulē ir pārdevuši 40 miljonu ierakstu. Reperis GZA iekaroja klausītāju ausis un sirdis ar savu, brīžiem ģeniālo, spēju apspriest ne tik tīkamus, bet aktuālus tematus un raksturot vidi, kurā viņš uzauga, kā arī šķēršļus, ko tā radīja mūziķa ikdienā. 1995. gadā izdotais albums “Liquid Swords” ir milzīgs stūrakmenis repera karjerā. Ar vairāk nekā miljons pārdotām kopijām, tas ir atzīts par vienu no visu laiku labākajiem hip-hop mūzikas albumiem. Tuvojoties tā 30 gadu jubilejai, GZA, grupas “Phunky Nomads” pavadījumā, ir devies Eiropas koncertturnejā, lai atzīmētu albuma nozīmi un atgādinātu repa mūzikas piekritējiem, kur slēpjas hip-hopa patiesās saknes. 

Šī nav pirmā reize, kad reperis viesojas Latvijā. Koncerts koncertzālē Palladium Rīga būs repera 3. vizīte. Ar performancēm 2007. un 2019. gadā, GZA ir atstājis savu nospiedumu tādās vietās kā “Sapņu Fabrika” un klubā “OneOne”. Reperis kopā ir izdevis 5 studijas albumus laikā no 1991. - 2008. gadam, kā arī izveidojis vairākus, leģendārus albumus kopā ar “Wu-Tang Clan”. Grupas 1997. gada albums “Wu-Tang Forever” debitēja pirmajā vietā ASV topos un pārdeva 600 tūkstošus kopiju pirmajā iznākšanas nedēļā. Grupas vienlaicīgā saliedētība, bet individuālisms piesaista klausītājus visā pasaulē vēl šodien. 4. marta koncerts ir lieliska iespēja visiem repa mūzikas cienītājiem mazliet atgriezt laiku un izbaudīt “ielu dzejas” pirmsākumus ar dzīvās mūzikas pavadījumu, ko nodrošinās grupa “Phunky Nomads”.