Koncertaģentūra „FBI” paziņo: 23. janvārī „Sapņu fabrikā” koncertu sniegs „crossover” leģendas no Skandināvijas — grupa „Clawfinger”. Grupa ir pazīstama ar savu vienlaikus agresīvo un melodisko mūziku, dziesmās aizskarot tādas tēmas kā politika un antirasisms. Koncertā Rīgā „Clawfinger” izpildīs savus lielākos hītus, kā arī kompozīcijas no jaunākā albuma „Life Will Kill You”.

Lai arī karjeras sākumā daudzi „Clawfinger” pieskaitīja pie ņūmetāla stila pārstāvjiem, paši grupas biedri savu izpildīto mūziku raksturo kā metāla un repa „crossover”. Kopš dibināšanas grupa kopā ir izlaidusi septiņus studijas albumus, ieskaitot jaunāko „Life Will Kill You”, kas tika izdots šī gada jūlijā.

Šis būs otrais „Clawfinger” koncerts Latvijā. Pirmoreiz grupa Rīgā uzstājās 2004. gadā koncertturnejas „Zeros & Heroes” ietvaros. „Clawfinger” sniedza vairāk kā stundu garu, eksplozīvu uzstāšanos, kuras laikā grupas solists pārsteidzot fanus vairākas reizes ielēca publikā.

„Clawfinger” deviņdesmito gadu sākumā nodibināja Zaks Tells (vokāls), Bārds Torstensens (ģitāra), Joke Skogs (taustiņi) un Erlends Ottems (ģitāra) — grupas biedri strādāja vienā darba vietā un viņus vienoja kopīga interese par mūziku. Pirmās grupas dziesmas „Waste of Time”, „Nigger” un „Profit Preacher” piesaistīja mūzikas leibla „MVG” uzmanību un jau drīz ar „Clawfinger” tika noslēgts sadarbības līgums. 1993. gadā iznāca grupas debijas albums „Deaf Dumb Blind”, kura pārdošanas rezultāti īsā laikā sasniedza 600 000 kopijas. Panākumi pavēra iespēju „Clawfinger” doties pirmajā turnejā, kuras ietvaros grupa uzstājās dažādos mūzikas festivālos. Seko vairāki prestiži apbalvojumi, starp tiem arī divas Zviedrijas „Grammy” balvas — kā labākajai smagā roka grupai un par labāko video. „Clawfinger” nākamās turnejas koncertus iesildīja toreiz vēl nevienam nepazīstamā Vācijas grupa „Rammstein”. Savukārt 2001. gadā pēc ceturtā albuma „A Whole Lot Of Nothing” izdošanas grupa iesildīja jau milzīgo popularitāti ieguvušos „Rammstein” viņu „Mutter” pasaules turnejā.

„Clawfinger” nākamie albumi arvien vairāk nostiprināja grupas vietu uz rokmūzikas skatuves un katru no tiem raksturo grupas īpašais muzicēšanas stils — agresīvs reps savienojumā ar metālu. Šī gada jūlijā tika izdots septītais „Clawfinger” studijas albums „Life Will Kill You”, kuru mūzikas kritiķi raksturo kā labāko kopš debijas albuma „Deaf Dumb Blind”.

Biļetes uz „Clawfinger” koncertu Rīgā būs nopērkamas no ceturtdienas, 29. novembra plkst. 10.00 rītā. Biļetes būs iespējams iegādāties „Biļešu servisa” kasēs visā Latvijā („Reklamarket”, „Statoil”, „Latvijas Pasts”, „Rīgas Kongresu nams” u.c.).

Biļešu cenas: pirmās 200 stāvvietas biļetes būs iespējams iegādāties par īpašu cenu — 15 Ls, pēc tam tās maksās 20 Ls. Sēdvietu biļešu cena balkonā — 25 Ls.

Jau šodien, 26. novembrī, sākas koncerta biļešu iepriekšpārdošana „FBI Concert Club” biedriem. Lai iegādātos biļeti, jāizdrukā saņemtā e-pasta vēstule un tā jāuzrāda jebkurā „Biļešu servisa” kasē pirms pirkuma veikšanas. Reģistrēties nākamo piedāvājumu saņemšanai iespējams „FBI” mājas lapas sadaļā "FBI-CLUB".

2007. gada 26. novembris

Informāciju sagatavoja:
Anda Jansone
Preses sekretāre