Koncertaģentūra „FBI” paziņo: 17. aprīlī plkst. 10.00 visās „Biļešu servisa” kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv sāksies biļešu tirdzniecība uz Lū Rīda (Lou Reed) koncertu, kas notiks 12. jūlijā „Arēnā Rīga”.

Lū Rīds ir viena no kulta figūrām 20. gadsimta rokmūzikā, amerikāņu dziedātājs un ģitārists, leģendārās Ņujorkas grupas „The Velvet Underground” dibinātājs. Mūziķis Eiropā atgriezīsies ar koncerttūri, kas notiks par godu viņa 1973. gada albuma „Berlin” 35. gadadienai.

„Lielā mērā tieši Lū Rīda mūzika, teksti un estētiskā vīzija „The Velvet Underground” padarīja par vienu no visu laiku nozīmīgākajām grupām. Nākdami no 60. gadu Ņujorkas avangarda mākslas un bohēmas aprindām, viņi rokenrolā ienesa Endija Vorhola „Fabrikas” idejas un noskaņojumu, kā arī radikāli atšķirīgu skanējumu, kam bija — un ir joprojām — nepārvērtējama ietekme uz visu nākamo paaudžu mūziku un tās izpratni. Rīds bija pirmais, kurš rakstīja izteikti reālistiskas dziesmas par nakts un ielas dzīvi, seksu un narkotikām, un kopš tiem laikiem viņš ir roka dekadences klasiķis un Ņujorkas dziesminieks, milzīga autoritāte neskaitāmiem cilvēkiem no Devida Bovija līdz „U2” un „Radiohead”. Viņa solokarjera, kā vairums karjeru, kas ilgst 30 gadus un ilgāk, ir nevienmērīga, taču tāpat ir iedvesmojusi daudzus „punk” un „indie” mūziķus, un tādi viņa albumi kā „Transformer”, „Berlin” un „New York” ir nezūdošas vērtības, kas jāzina katram, kurš sevi uzskata par rokenrola cienītāju,” stāsta mūzikas žurnālists un eksperts Klāss Vāvere.

12. jūlija koncertā Rīgā tiks izpildītas visas albumā „Berlin” dzirdamās dziesmas. Kopā ar Rīdu uz skatuves kāps „Berlin” ieraksta dalībnieks — ģitārists Stīvs Hanters (Steve Hunter) un grupa, kā arī Londonas Metropolitēna stīgu un pūšamo instrumentu orķestris un Jaunais Londonas bērnu koris.

„Berlin” turnejas koncertu scenogrāfs un režisors ir Lū Rīda tuvs draugs Džulians Šnābels (Julian Schnabel), slavens gleznotājs un režisors, kura filmu „Skafandrs un Tauriņš” („The Diving Bell and the Butterfly”) nesen varēja skatīt arī Latvijā, un par kuru Džulians Šnābels tika nominēts Amerikas Kinoakadēmijas godalgai „Oskars” kā labākais kinorežisors.

Britu laikraksts „The Guardian” par Lū Rīda koncerttūri raksta: „„Berlin” ir viens no stindzinošākajiem, bet tajā pašā laikā aizraujošākajiem koncertiem rokmūzikas vēsturē.” Savukārt pašu albumu „The New York Times” raksturo kā „vienu no specīgākajiem un oriģinālākajiem ierakstam rokmūzikā”.

Biļetes uz Lū Rīda koncertu Latvijā iespējams iegādāties sākot ar 17. aprīli no plkst. 10.00 visās „Biļešu servisa” kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv. Bet jau sākot ar otrdienu, 15. aprīli biļetes varēs iegādāties „FBI” koncertu kluba biedri. Piedāvājums attiecas arī uz visiem interesentiem, kas līdz šim nav reģistrējušies. Reģistrēties iespējams „FBI” mājas lapā www.fbi.lv.

Koncertā būs tikai sēdvietas un tās maksās 30 Ls, 35 Ls, 40Ls, 50 Ls un 70 Ls (atkarībā no attāluma līdz skatuvei).