Koncertaģentūra „FBI” paziņo: 9. jūnijā Tallinas „Saku” hallē koncertu sniegs triphopa pionieri — grupa „Massive Attack”. Šis būs grupas vienīgais koncerts Baltijas valstīs un pirmais mūziķu Eiropas turnejā.

Jau kopš dibināšanas brīža astoņdesmito gadu beigās, grupas muzicēšanas stils ar novatorisko skanējumu krasi atšķīries no citām līdzīgām muzikālajām apvienībām. „Massive Attack” tiek uzskatīti par jauna muzikālā žanra — triphopa aizsācējiem. Šo mūzikas stilu raksturo džeza, hip-hopa, roka un „soul” simbioze.

Mūziķu debijas albumā „Blue Lines” (1991. g.) esošo dziesmu „Unfinished Sympathy” kritiķi joprojām ierindo desmit visu laiku labāko Lielbritānijas mūziķu radīto kompozīciju sarakstā.

Savas veiksmīgās karjeras laikā grupa aktīvi sadarbojusies ar daudziem slaveniem mūziķiem, tai skaitā ar Tricky, Sāru Nelsoni, „Portishead”, Līzu Freizeri, Šineidu O’Konoru, Mos Def, Deimonu Albarnu, Horasu Endiju un Madonnu.

„Massive Attack” radītās kompozīcijas dzirdamas arī dažādos televīzijas šovos, seriālos un filmās, kā, piemēram, „The Matrix”, „The Jackal”, „I Am Legend”, „Go”, „Blade 2, „The West Wing”, „Danny the Dog” un „Prison Break”.

Grupa ieguvusi dažādas mūzikas balvas, tai skaitā „BRIT Award” nominācijā „Labākie deju mūzikas izpildītāji” („Best Dance Act”) un žurnāla „NME” apbalvojumu „Dievišķie ģēniji” („Godlike Genius Award”).

Šogad „Massive Attack” ir iecelti par festivāla „Meltdown” kuratoriem. Tādā veidā „Massive Attack” ir kļuvuši par pirmo grupu šī unikālā festivāla vēsturē, kam uzticēta tā vadība (iepriekš šī festivāla kuratori bijuši Elvis Kostelo, Niks Keivs, Devids Bovijs, Morisejs, Patija Smita, Džārviss Kokers un citi slaveni mūziķi). Kā atzīst Roberts Del Nadža no „Massive Attack”, šāda fantastiska iespēja gadās tikai vienu reizi dzīvē: „Šis „Meltdown” festivāls atainos „Massive Attack” šodienas skatījumu uz pasauli un noskaņojumu. Mūsu mērķis — apvienot tradicionālo mākslu ar provokāciju un padarīt festivālu pārsteidzošu.” Līdztekus koncertiem „Meltdown” festivāla programmā tradicionāli ietilpst arī dažādi dīdžeju seti, kinofilmu izrādīšana, semināri un mūsdienu mākslas izstādes. Gaidāms, ka arī paši „Massive Attack” uzstāsies festivāla ietvaros, iepazīstinot publiku ar dziesmām no jaunākā albuma, kuru grupa plāno izdot šogad.

Biļetes uz „Massive Attack” koncertu Tallinā iespējams iegādāties arī Latvijā — visās „Biļešu servisa” kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv jau šobrīd.

Stāvbiļešu cena — 30 Ls. Sēdvietas maksā 30 Ls un 35 Ls (atkarībā no attāluma līdz skatuvei). Tirdzniecībā pieejamas arī VIP biļetes par 75 Ls. VIP biļete ietver: sēdvietu halles restorānā, uzkodas un dzērienus, atsevišķu bāru.