Koncertaģentūras FBI desmit gadu jubilejā 31.maijā Arēnā Rīga uzstāsies slavenākais smagā roka pārstāvis — Ozijs Osborns.

Ozijs Osborns jeb īstajā vārdā Džons Maikls Osborns visā pasaulē pazīstams gan kā rokgrupas Black Sabbath līdervokālists, gan kā populārs solo dziedātājs.
Viņš tiek dēvēts par hārdroka un metāliskā roka radītāju, pēdējo dzīvo hārdroka titānu un Black Sabbath balsi. Šodien viņš ir viens no slavenākajiem solo māksliniekiem, kura uzstāšanās veids ir unikāls un skandalozs, kas izpelnījies gan lielu sajūsmu, gan asu kritiku. Taču nevienu neatstājot vienaldzīgu.
Kā solo mākslinieks Ozijs Osborns ASV ir pārdevis gandrīz 28 miljonus albumu. Divi albumi Bizzard of Ozz (1980) un No More Tears (1991) ir sasnieguši četrkārša platīna statusu, katrs pārdots vairāk kā 4 miljonos kopiju. Grupa Black Sabbath savas pastāvēšanas laikā ir pārdevusi vairāk kā 70 miljoni albumu kopiju visā pasaulē.
Ekscentriskā mūziķa uzvedība gan dzīvē, gan uz skatuves ir atnesusi viņam slavu, kurai nekaitē pat tādas izdarības kā sikspārņa galvas nokošana uzstāšanās laikā.

Biļetes uz koncertu nopērkamas no 12.februāra plkst. 10:00 visās Biļešu Serviss un Reklamarket kasēs visā Latvijā, kā arī internetā www.bilesuserviss.lv. Stāvvietas: pirmās 1000 biļetes stāvlaukumā maksās 20 LVL, nākamās — 25 LVL. Sēdvietas: 3.stāvā (sektoros no 303. līdz 315.) — 30 LVL, 1.stāvā (sektoros no 105. līdz 113. pa labi) — 35 LVL, LMT biznesa kluba zonā — 35 LVL, bet sēdvietās ar vislabāko redzamību (102. pa kreisi, 103. pa labi, 113. pa kreisi) — 50 LVL.

Sportland klientiem, uzrādot veikala klienta karti, un FBI Concert Club biedriem, uzrādot izdrukātu saņemto e-pasta vēstuli, biļetes uz Ozija Osborna koncertu būs iespējams iegādāties nedēļu ātrāk — no 6.februāra plkst. 10:00 visās Biļešu Serviss un Reklamarket kasēs visā Latvijā.

Koncertaģentūra FBI aicina interesentus pasteigties ar biļešu iegādi un neatlikt pirkumu uz vēlāku laiku. Nupat biļetes uz Ozija Osborna koncertiem Oslo (Spektrum Arena) un Helsinkos (Hartwall Arena) tika izpārdotas stundas laikā!

Koncertu iesildīs desmitgades ietekmīgākais ģitārists Zaks Vailds ar grupu Black Label Society.

Koncertaģentūras FBI direktore Inga Kadeka: „Ozijs Osborns ir ne tikai smagās mūzikas pamatlicējs, bet arī sava laikmeta ikona. Dažādām paaudzēm viņš asociējas gan ar savu muzicēšanas stilu, gan kā viens no ekscentriskās ģimenes pārstāvjiem populārajā televīzijas šovā „The Osbournes”. Šis būs lielisks koncerts un iespēja vērot leģendas uzstāšanos.”


Ozija Osborna biogrāfija
Topošā leģenda Džons Maikls Osborns piedzima 1948. gada 3. decembrī Birmingemā, Anglijā. Bērnībā viņam tika atklātas vairākas nopietnas slimības, kas ietekmēja viņu tālākajā dzīvē. Lai neļautu sevi nomākt ar domām par slimībām, Osborns sāka nodarboties ar mūziku. Pēc tam, kad viņš kļuva par vietējās grupas Rare Breed vokālu, viņa draugs Tony Iommi uzaicināja viņu pievienoties grupai Polka Tulk Blues Band (kas vēlāk tika pārsaukta par Earth), jo bija ļoti sajūsmināts par Osborna balss skanējumu. Tonijs un viņa grupas biedri bija nolēmuši izpildīt tolaik neierastu mūziku, kas runātu par dzīves nodarītajām sāpēm, kas ikdienā viņus nomāc. Grupas nosaukums vēlāk tika mainīts vēlreiz, jo izrādījās, ka grupa ar nosaukumu Earth jau eksistē. Puiši grupu pārdēvēja par Black Sabbath.
Grupa jau drīz guva ievērojamus panākumus. Cilvēkus aizrāva Tony Iommi ģitārspēles improvizācija, Geezer Butler's dziesmu teksti un, protams, Osborna nepārspējamais vokāls. Agrīnie ieraksti Paranoid un Master of Reality tiek uzskatīti par smagā metāla kulta aizsācējiem. Par leģendāriem kļuva arī tādi ieraksti kā War Pigs un Iron Man. Savas pastāvēšanas vēsturē Black Sabbath pārdeva vairāk kā 70 miljonus albumu kopiju. Grupas uzstāšanās ikreiz pulcēja tūkstošiem cilvēku, kas jau ar pirmajiem dziesmas akordiem pārvērtās par trakojošu pūli.
1979. gadā Osbornam tika palūgts aiziet no Black Sabbath viņa ieilgušo alkohola un narkotiku problēmu dēļ. Viņš iegrima ilgstošā depresijā un vairākus mēnešus neiznāca no viesnīcas numura, kur ieslēdzies, lietoja alkoholu un kokaīnu.
No ilgstošās depresijas viņam palīdzēja izrauties Sharon Arden, Black Sabbath menedžera meita. Viņa ieradās pie Osborna, lai paņemtu naudu par viņa uzturēšanos menedžerim piederošajā viesnīcā un viņai izdevās pārliecināt Osbornu, ka ir pienācis laiks krasi mainīt savu dzīvi un risināt problēmas. Drīz vien viņi apprecējās.
70to gadu nogalē kā pavadošais sastāvs Ozijam pievienojās grupa Necromandus un viņi kopā radīja projektu Blizzard of Ozz. Šis kļuva par pirmo Ozija solo projektu kopš Black Sabbath laikiem. Un tieši kā solo mākslinieks Ozijs jau pēc neilga laika guva fantastiskus panākumus. Albums Blizzard of Ozz sasniedza lieliskus pārdošanas rezultātus un guva lielu atzinību smagās mūzikas cienītāju rindās.
Otrais grupas albums Diary of a Madman vēlāk ieguva apzīmējumu — roka klasika un to raksturoja Bob Daisley's talants dziesmu rakstīšanā un iespaidīgā Randy Rhoad ģitāras spēle. Drīz tika izdots arī trešais albums Bark at the Moon. Taču panākumus aizēnoja traģiskā ģitārista Randy Rhoad bojāeja — lidmašīna, kurā viņš atradās, avarēja, aizķerot ar spārnu grupas autobusu (kurā atradās arī Ozijs), ietriecoties kokā un pēc tam mājā. Lidmašīnas avārijā bojā gāja pilots, Rendijs un grupas friziere. Vēlāk analīzes pilota ķermenī uzrādīja kokaīna klātbūtni.
Pēc tuvā drauga bojāejas, Ozijs atkal iekrita depresijā un lai ļautu no tās atgūties, ierakstu kompānija ļāva viņam atpūsties no uzstāšanās. Ozijs nestrādāja tikai nedēļu.
Pēc tam Ozijs savu karjeru koncentrēja uz divām lietām - censties radīt mūziku bez Randy un atteikties no alkohola. Šajā laikā iznāk vēl viens slavens albums — Speak of the Devil.
1986. gadā Ozijam tika uzrādīta apsūdzība par to, ka dziesmas "Suicide Solution" vārdi pamudināja amerikāņu pusaudzi veikt pašnāvību. Tomēr spriedums bija labvēlīgs Ozijam, jo tiesa nosprieda, ka viņš nevar atbildēt par klausītāju uzvedību. Tāpat palīdzēja fakti, ka dziesma patiesībā bija par alkohola radīto negatīvo iespaidu un vārdi „suicide solution” ir tikai vārdu spēle. Drīz Osborns publiski atzina, ka patiesībā dziesmu veltījis savam draugam, grupas AC/DC līderim Bon Scott, kurš nomira no ilgstoša alkoholisma.
90to gadu sākums Ozijam bija ļoti veiksmīgs komerciālā ziņā. Izdotais albums No More Tears ātri guva popularitāti gan radio, gan TV, īpaši MTV kanālā. Pie šī albumu palīdzīgu roku pielika arī leģendārais roka veterāns Michael Wagener, kurš vēlāk miksēja arī albumu Live and Loud. Albums ātri ieguva platīna statusu un ieņēma 10 pozīciju tā gada Bilboard roka albumu topā.
Par Ozija Ozborna lielāko komerciālo veiksmi kļuva 1990. gadā dibināts festivāls ar nosaukumu Ozzfest (to palīdzēja nodibināt viņa sieva/menedžere Šārona un dēls Džeks). Ozzfest acumirklīgi kļuva par vietu, kur katru gadu pulcējas tūkstošiem metāla mūzikas fanu un daudzas jaunas grupas iegūst atzinību. Šeit arī uzstājās grupa Black Sabath pēc atkalapvienošanās. Un kopš 1997. gada arī Ozijs šajā festivālā dažreiz uzstājas kopā ar bijušajiem grupas biedriem.
Ozijs Osborns (gan kā solo mākslinieks, gan ar grupu Black Sabbath) festivālā Ozzfest vienmēr ir viens no gaidītākajiem priekšnesumiem, bet, protams, tajā uzstājas arī citas slavenas grupas un izpildītāji — tādi kā Sepultura, Metallica, Marilyn Manson, Pantera, Iron Maiden, Judas Priest, Slayer un Megadeth.
2001. gadā pēc ilgāka pārtraukuma iznāca Ozija albums Down to Earth, taču grandiozākus panākumus guva drīz pēc tam izdotais materiāls Live at Budokan.
2003. gadā Ozijs braukājoties savos īpašumos ar visurgājēju, piedzīvoja smagu kritienu. Viņš pat uz brīdi bija pārstājis elpot un tikai pateicoties miesassargam, kurš izdarīja mākslīgo elpināšanu, izdzīvoja. Viņš tika nogādāts slimnīcā, kur viņam tika konstatēti daudzi nopietni lūzumi un traumas. Jau atveseļojoties, viņš duetā ar meitu Kelliju vēlreiz iedziedāja Black Sabbath leģendāro dziesmu Changes.
Jau 2004. gadā Ozijs pēc atveseļošanās kopā ar Black Sabbath uzstājās Ozzfest. Tāpat viņš izmēģina spēkus Brodvejas mūzikla rakstīšanā. Mūzikls Georgy Rasputin stāsta par Krievijas noslēpumainā mūka Grigorija Rasputina dzīvi un saistību ar karalisko Romanovu ģimeni.
2005. gadā Ozijs Osborns izdod disku kolekciju ar nosaukumu Prince of Darkness. Pirmajā un otrajā diskā apkopoti dzīvo uzstāšanos ieraksti, B-sides, demo ieraksti un singli. Trešajā diskā ir apkopoti dueti ar citiem māksliniekiem, ieskaitot dziesmu Born to Be Wild ar Miss Piggy. Ceturtajā diskā ir iekļautas Ozija mīļāko izpildītāju dziesmu kaverversijas — tādu kā The Beatles, John Lenon, David Bowie u.c.
Lielu popularitāti ir ieguvis arī Osbornu ģimenes realitātes šovs The Osbournes. Tajā attēlota ekspresīvās ģimenes ikdiena un šis šovs ir kļuvis par vienu no vispopulārākajiem raidījumiem mūzikas kanālā MTV. Pirmā šova sērija tika parādīta 2002.gada 5 .martā, bet pēdējā pie skatītājiem nonāca 2005. gada 21.martā. 2002.gadā šovs tika apbalvots ar Emmy balvu.
Tas gan nav vienīgais šovs, kura veidošanā piedalās Osbornu ģimene. Ozijs un viņa sieva Šērona veido arī šovu Battle for Ozzfest. Tā mērķis ir atrast jaunas, perspektīvas grupas, kurām tiek dota iespēja uzstāties Ozzfest un parakstīt līgumu ar mūzikas ierakstu kompāniju.
2004.gadā mūzikas žurnāls New Musical Express nosauca Oziju par “dievišķo ģēniju”. Un jau 2005.gadā Ozijs un grupa Black Sabbath tika uzņemti Lielbritānijas Mūzikas slavas alejā.
Pēc tam Ozijs paziņo, ka strādā pie jauna studijas albuma kopā ar ģitāristu Zakk Wylde no Black Label Society. 2006. gada oktobrī viņš saņem ziņu, ka Tony Iommi, Ronnie James Dio, Bill Ward un Geezer Butler plāno doties kopīgā koncertturnejā, bet nevis kā Black Sabbath, bet gan ar nosaukumu Heaven and Hell. Ozija interneta mājas lapā pēc tam bija lasāma ziņa, ka viņš vēl puišiem panākumus.
Jaunais Ozija Osborna albums tiks izdots šī gada maijā.

2007. gada 6.februāris

Koncertu atbalsta: Radio Gold FM 88.6 un Converse
Informē : žurnāls TV Izklaide, Delfi, Privātā Dzīve, ŽZL, JCDecaux, Subbota, LNT

Informāciju sagatavoja:
Ozija Osborna koncerta Latvijā mediju koordinators
Kristaps Kārkliņš