Jau pavisam drīz, 4. jūnijā, uz Mūzikas Nama Daile skatuves Rīgā kāps YouTube un Soundcloud zvaigzne, hita Heart Attack autors SCARLXRD. Savas tikai gadu ilgās karjeras laikā mūziķis jau paspējis izdot piecus albumus, sniegt neskaitāmus izpārdotus koncertus Lielbritānijā, turklāt katra viņa dziesma YouTube ir skatīta miljoniem reižu. Pirms SCARLXRD koncerta sanākušos apmeklētājus priecēs viens no šobrīd aktuālākajiem un aktīvākajiem pašmāju reperiem FAKTS.

23 gadus vecais SCARLXRD (scarlord) jeb Marius Listhops bija viena no populārākajām britu Youtube zvaigznēm, kurš savu iepriekš iegūtu vlogera slavu nu ir pārnesis uz repa skatuvēm. Eksplozīvi, jaudīgi un aizraujoši – repa kritiķi neskopojas ar uzslavām, aprakstot SCARLXRD performances, kā arī unikālo hiphopa skanējumu, kurā saklausāmas daudzas ietekmes arī no metālmūzikas. Tas gan nav nekāds pārsteigums, jo, pirms pievēršanās solokarjerai, SCARLXRD divus gadus bija ņūmetāla apvienības Myth City līderis. Mariusa mūzikā ierastie hiphopa sampli tiek miksēti ar spēcīgiem basģitāras un soloģitāras rifiem, savukārt dziesmu teksti skan ne tikai angliski, bet arī japāņu valodā. Vizuāli SCARLXRD raksturo noslēpumainība, jo gan videoierakstos, gan fotogrāfijās, gan arī uz skatuves mūziķis lielākoties savu seju ir paslēpis aiz melnas ķirurga maskas. Vokāli viņš gluži kā hameleons, kas maina tehniku starp repošanu un skrīmo. Savukārt publiskajā telpā reperis manāms arī ar vēl vienu pseidonīmu - Yung Scar.

SCARLXRD radošajā kontā līdz šim jau ir astoņi miksteipi - Savixur, Annx Dxmini, LXRD, Rxse, Chaxsthexry un Cabin Fever, kā arī šī gada martā izdotais DXXM -,  un viss liecina, ka jaunais mūziķis savos radošajos meklējumos negrasās apstāties, tieši otrādi, spēlēt arvien plašākai publikai un šis gads solās būt tieši mūziķa gads. Šovasar viņu varēs redzēt arī Eiropas lielākajos festivālos, tostarp Sziget festivalā Ungārijā, Lollapalooza Parīzē, Rock im Park un Rock am Ring Vācijā, Līdsas un Redingas festivālos Lielbritānijā, kā arī citos. 

Īsi pirms SCARLXRD uz Mūzikas Nama Daile skatuves kāps viens no šobrīd aktuālākajiem un aktīvākajiem pašmāju reperiem un producentiem FAKTS, jeb īstajā vārdā Jānis Šmēdiņš, kurš plašāk pazīstams ar tādām dziesmām kā No Jauna, Naktī un Vainīgs Tu.  2017. gada sākumā mūziķis izdeva savu debijas albumu Vainīgs Tu, kam sekoja plaša koncettūre, kā arī uzstāšanās lielākajos Latvijas festivālos, savukārt šī gada februārī mūziķis prezentēja savu svaigāko veikumu, minialbumu Vilki.

Biļetes uz SCARLXRD koncertu jau ir pārdošanā un tās var iegādāties Biļešu Serviss kasēs un www.bilesuserviss.lv. To cena – sākot no 29 EUR.