Koncertaģentūra „FBI” informē: biļetes uz šī gada lielāko rokmūzikas notikumu Latvijā – grupas „METALLICA” koncertu – sāks tirgot 17. martā. Uz „METALLICA” grandiozo uzstāšanos „Skonto” futbola stadionā 20. jūlijā tirdzniecībā pieejamas būs tikai 29 000 biļešu.

„METALLICA”, kas tika nodibināta 1981. gadā Kalifornijā, šodien ir viena no ietekmīgākajām rokgrupām pasaulē. „METALLICA” ir izdevuši astoņus studijas albumus: „Kill 'Em All” (1983. g.), „Ride the Lightning” (1984. g.), „Master of Puppets” (1986. g.), „..And Justice for Al” (1988. g.), „Metallica”, zināms arī kā „The Black Album” (1991. g.), „Load” (1996. g.), „ReLoad” (1997. g.), „St. Anger” (2003. g.), kā arī divus koncertalbumus „Live Shit: Binge & Purg” un „S&M” ar Sanfrancisko simfonisko orķestri. Šobrīd grupas biedri Džeimss Hetfīlds, Kirks Hemets, Larss Ulrihs un Roberts Truhiljo strādā pie sava devītā ieraksta un to plānots izdot šogad.

Kopumā „METALLICA” pārdevuši vairāk nekā 100 miljonus albumu kopiju, no kuriem 57 miljonus ASV. Grupas 1991. gadā izdotais albums „METALLICA” („The Black Album”) tika pārdots 15 miljonos kopiju un pasaulē topos debitēja pirmajā vietā. Grupas ieraksti ir ieguvuši zelta un/vai platīna diska statusu vairāk nekā 40 valstīs.

Mūzikas kritiķi uzsver, ka tieši grupas albums „Master of Puppets” ir viens no ietekmīgākajiem ierakstiem smagā metāla vēsturē. Tomēr vislielāko fanu pulka papildinājumu „METALLICA” ieguva ar „The Black Album” izdošanu, kas uzreiz debitēja žurnāla „Billboard” apkopotā 200 ASV pārdotāko albumu topa pirmajā vietā. Nākamā albuma „Load” muzikālais materiāls atšķīrās no grupas agrīnajiem darbiem, tomēr nezaudējot īpašo „METALLICA” rokrakstu. Albumu „St. Anger” paši grupas biedri raksturo kā niknuma, spēka un dusmu iemiesojumu. Ieraksts trīsdesmit valstu pārdošanas topos nokļuva pirmajā vietā. Albuma ierakstīšanas process tika iemūžināts filmā „Some Kind of Monster”, kas iekļauta respektablā žurnāla „Rolling Stone” sastādītajā 25 visu laiku labāko filmu sarakstā, kas godina rokenrolu kā dzīvesveidu. „Some Kind of Monster” šajā sarakstā novērtēta kā piektā labākā filma.

Grupai „METALLICA” visā pasaulē ir miljoniem fanu. To pierāda pilnībā izpārdotās turnejas, turklāt biļetes uz koncertiem tiek izpirktas rekordīsos laika posmos. Tādi bija arī pēdējie divi koncerti mūsu reģionā – Tallinas Dziesmu svētku estrādē 2006. gadā uz koncertu bija ieradušies 78 000 cilvēku un tas tika izpārdots trīs dienu laikā, savukārt grupas koncerts Helsinku Olimpiskajā stadionā 2007. gadā tika izpārdots 40 minūšu laikā un to apmeklēja 55 000 apmeklētāju. Šī gada februārī uzsākot pārdošanu uz „METALLICA” koncertu Bergenā (Norvēģijā) visas 22 000 biļetes tika izpārdotas 37 minūšu laikā.

Koncertaģentūras „FBI” direktore Inga Kadeka: „Vasarā gaidāmais grupas „METALLICA” koncerts būs lielākais šīgada rokmūzikas notikums. Zinot, cik ļoti daudz grupas fanu ir Latvijā, paredzam, ka šis koncerts pulcēs milzīgu apmeklētāju skaitu. Koncertaģentūras „FBI” rīkotais „METALLICA” koncerts Tallinā 2006. gadā pulcēja rekordlielu apmeklētāju daudzumu un tika izpārdots teju divās dienās, tāpēc rēķināmies, ka situācija Latvijā varētu būt ļoti līdzīga. Tā kā šis būs vienīgais koncerts Baltijā, liela interese par biļetēm ir arī no mūsu kaimiņvalstu puses – arī tur vienlaicīgi ar Latviju tiks uzsākta biļešu tirdzniecība uz „METALLICA” koncertu Rīgā. Sakarā ar lielo sagaidāmo apmeklētāju skaitu, esam arī rūpīgi izvērtējuši jautājumus, kas saistīti ar iespējami ērtāku iekļūšanu un izkļūšanu no „Skonto” futbola stadiona. Tāpēc papildus jau esošajām ieejām, speciāli tiks izveidotas vēl vairākas – no skatuves puses un no Strēlnieku ielas caur „Skonto” halli.”

Biļetes uz grupas „METALLICA” koncertu Latvijā iespējams iegādāties sākot ar 17. martu no plkst. 10.00 rītā visās „Biļešu servisa” kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv. Biļetes būs nopērkamas arī „Piletilevi” kasēs Igaunijā un „Tiketa” kasēs Lietuvā.

Stāvbiļešu cena ir 33 Ls. Sēdvietas maksās 40 Ls, 50 Ls un 70 Ls (atkarībā no attāluma līdz skatuvei).

Jau no trešdienas, 12. marta, plkst. 10.00 tiks uzsākta koncerta biļešu iepriekšpārdošana „Latvijas Mobilā Telefona” abonentiem (vairāk: www.lmt.lv) un „FBI” koncertu kluba biedriem. „FBI” koncertu kluba biedriem, iegādājoties biļeti biļešu kasē, jāuzrāda e-pastā saņemtais kods, vai tas jāievada, pērkot biļeti internetā. Piedāvājums attiecas arī uz visiem interesentiem, kas līdz šim nebija reģistrējušies. Reģistrēties iespējams „FBI” mājas lapā. Pirmo 1000 stāvbiļešu akcijas cena būs 25 Ls.