Koncertaģentūra „FBI” informē: 12. septembrī „Arēnā Rīga” koncertu sniegs amerikāņu inteliģentā roka pārstāvji „R.E.M.”.

Pirmā grupas „R.E.M.” uzstāšanās Latvijā, 2005. gadā albuma „Around The Sun” popularizēšanas turnejas ietvaros, gan mediju, gan publikas atmiņā ir palikusi kā tā gada nozīmīgākais un emocionālākais notikums Latvijas koncertdzīvē.

Šoreiz „R.E.M.” atgriežas Latvijā sava jaunākā albuma „Accelerate” Eiropas turnejas ietvaros. „Accelerate” ir četrpadsmitais studijas albums grupas kontā, kurš tapis sadarbībā ar producentu Džeknaifu Lī (strādājis ar „U2”, „Snow Patrol”, „The Hives”, „Editors” u.c.). Albums iznākšanas nedēļā pēc pārdošanas datiem iekļuva Amerikas „Billboard” topa 2. vietā, savukārt Apvienotajā Karalistē „Accelerate” bija jau astotais pēc kārtas „R.E.M.” albums, kurš ierindojās topa pirmajā vietā. Albums prestižo mediju „NME”, „Q” un „Rolling Stone” mūzikas kritiķu acīs tiek dēvēts par „R.E.M.” vienu no visu laiku labākajiem veikumiem un ar ovācijām uzņem „R.E.M.” atgriešanos pie saknēm, proti – rokmūzikas.

„R.E.M.” nenoliedzami ir viena no tām grupām, kuras var apzīmēt kā ilgdzīvotājas un izdzīvotājas. Kopš grupas dibināšanas ir pagājuši 28 gadi, šo gadu laikā sarakstītas dziesmas, kas ieguvušas nosaukumu – klasika, piemēram, „Losing My Religion”, „Man On The Moon”, „Drive” un „Everybody Hurts”. Grupa ir saņēmusi neskaitāmas mūzikas industrijas un mediju balvas, tai skaitā 3 „Grammy” balvas. 2007. gadā „R.E.M.” tika uzņemti Rokenrola Slavas zālē.

Runājot par izdzīvotājiem mūzikas industrijā, „R.E.M.” vienmēr ir gājuši līdzi jauno tehnoloģiju attīstībai un jaunā albuma un turnejas aktivitātes nav izņēmums. Jaunāko albumu nedēļu pirms oficiālās iznākšanas grupa piedāvāja straumēšanas režīmā sociālajā tīklā „Facebook”, kas bija pirmais šāda veida eksperiments no lielā četrinieka ierakstu kompāniju kataloga. Speciāli tika izveidotas albuma mājas lapas http://remaccelerate.com un http://ninetynights.com. Pirmā singla „Supernatural Superserious” video veidošana tika uzticēta grupas faniem – mājas lapā ievietojot dažādus grupas video kadrus fani tika aicināti tos samontēt videoklipā. Savukārt turnejas interaktīvajā mājas lapā http://tour.remhq.com faniem ir iespēja ievietot savas fotogrāfijas, video uzņēmumus, blogus un recenzijas par apmeklētajiem „R.E.M.” turnejas koncertiem. Grupas dziedātājs Maikls Staips komentē: „Mūzikas industrija ir mainījusies un tev ir divas iespējas – vai nu sekot līdzi pārmaiņām, vai skatīties kā pārmaiņas tevi uzveic. Mēs izvēlamies iesaistīties.”

Biļetes uz grupas „R.E.M.” koncertu Latvijā būs iegādājamas no 7. jūlija plkst. 10.00 rītā visās „Biļešu servisa” kasēs un interneta veikalā www.bilesuserviss.lv.

Stāvbiļetes cena būs 25 LVL. Sēdvietu biļešu cenas būs 25 LVL, 30 LVL, 35 LVL un 50 LVL, atkarībā no attāluma līdz skatuvei.

Savukārt jau no trešdienas, 2. jūlija, plkst. 10.00 tiks uzsākta koncerta biļešu iepriekšpārdošana „FBI” koncertu kluba biedriem (vairāk: www.fbi.lv) un žurnāla „Klubs” Zelta kartes īpašniekiem (vairāk: www.klubs.lv). „FBI” koncertu kluba biedriem jāizdrukā saņemtā e-pasta vēstule un tā jāuzrāda jebkurā „Biļešu servisa” kasē pirms pirkuma izdarīšanas. Žurnāla „Klubs” Zelta kartes īpašniekiem pirms pirkuma veikšanas tiks jautāts uzrādīt karti. Pirmo 1000 stāvbiļešu akcijas cena būs lētāka – 20 Ls.