Koncertaģentūra „FBI” informē: grupas „METALLICA” koncertu 20. jūlijā „Skonto” futbola stadionā iesildīs Amerikas smagā metāla supergrupa „Down”.

„Down” tika nodibināta 1991. gadā Ņūorleānā un tajā apvienojās slaveno grupu „Pantera”, „Corrosion of Conformity”, „Crowbar”, „Eyehategod” un „Kingdom of Sorrow” dalībnieki. Grupu dibināja „Pantera” vokālists un dziesmu autors Fils Anselmo (Phil Anselmo), „Corrosion of Conformity” ģitārists Pepers Kīnens (Pepper Keenan), „Crowbar” un „Kingdom of Sorrow” ģitārists Kērks Vindsteins (Kirk Windstein) un „Crowbar” basists Tods Streindžs (Todd Strange), kā arī „Eyehategod” bundzinieks Džimmijs Bovers (Jimmy Bower). Kopš dibināšanas „Down” ir izdevuši trīs studijas albumus.

„Down” pirmais studijas albums „NOLA” tika izdots 1995. gadā un tas debitēja 55. vietā „Billboard” veidotajā 200 pārdotāko albumu topā. Pateicoties veiksmīgajiem pārdošanas apjomiem, Amerikas Mūzikas ierakstu industrijas asociācija (Recording Industry Association of America) vēlāk šim grupas diskam piešķīra platīna statusu. Albumam sekoja 13 dienu ilga turneja un pēc tam mūziķi atkal pievērsās savām pamatgrupām.

1999. gadā „Down” pameta Tods Streindžs un viņa vietu grupā ieņēma „Pantera” basists Rekss Brauns (Rex Brown). 2002. gadā grupa atkal sanāca kopā ierakstu studijā un radīja jaunu albumu „Down II: A Bustle in Your Hedgerow”. Kā atzina paši mūziķi, tas notika „divdesmit astoņās apreibinošu vielu pavadītās dienās”. Albums no kritiķu puses neguva tik labas atsauksmes kā „NOLA”. Tomēr tas „Billboard” 200 pārdotāko albumu topā debitēja 44. vietā – par vienpadsmit vietām augstāk nekā pirmais disks. Albuma popularizēšanas ietvaros grupa piedalījās arī tā gada „Ozzfest” festivālā.

Parakstījuši līgumu ar ierakstu kompāniju „Warner Bros. Records”, „Down” vēlreiz apvienojās 2006. gadā un ierakstīja savu trešo studijas albumu „Down III: Over the Under”, kurā esošajās dziesmās tika pieminēti grupas mūziķiem personīgi un svarīgi notikumi. Kā, piemēram, grupas „Pantera” izjukšana un tās bijušā ģitārista slepkavība, Fila Anselmo atkopšanās pēc muguras operācijas un rehabilitācija pēc atteikšanās no narkotikām. „Down III: Over the Under” kļuva par „Down” komerciāli veiksmīgāko (debitējot 26. vietā „Billboard” 200 pārdotāko albumu topā) un mūzikas kritiķu atzītāko ierakstu. Grupa devās turnejā kopā ar tādām grupām kā „Heaven and Hell” un „Megadeth”.

Šogad „Down” ir „METALLICA” Eiropas turnejas koncertu galvenie iesildītāji. Klātesošie varēs redzēt grupu „Down” kā iesildītājus arī „METALLICA” koncertā Rīgā, 20. jūlijā „Skonto” futbola stadionā. Pirms „Down” uz skatuves kāps otrie iesildītāji – Amerikas smagā metāla grupa „Sword”.

Kā jau ziņoja koncertaģentūra „FBI”, uz grupas „METALLICA” koncertu 20. jūlijā, „Skonto” futbola stadionā pieejamas papildu biļetes, kuras jau šobrīd iespējams iegādāties visās „Biļešu servisa” tirdzniecības vietās. Biļešu cenas 40 Ls, 50 Ls un 70 Ls.