Koncertaģentūra „FBI” informē: šodien no plkst. 10.00 sākas biļešu tirdzniecība uz Lū Rīda koncertu, kas notiks 12. jūlijā „Arēnā Rīga”.

Koncertā būs pieejamas tikai sēdvietas un tās maksās 30 Ls, 35 Ls, 40 Ls, 50 Ls un 70 Ls (atkarībā no attāluma līdz skatuvei). Biļetes uz Lū Rīda koncertu Latvijā iespējams iegādāties visās „Biļešu servisa” kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv.

Lū Rīda Eiropas turneja sāksies 23. jūnijā Korkā, Īrijā un turpināsies ar koncertiem — Skotijā, Anglijā, Francijā, Šveicē, Vācijā, Austrijā, Dānijā, Zviedrijā, Igaunijā, Latvijā, Polijā, Beļģijā un Spānijā.

12. jūlija koncertā Rīgā tiks izpildītas visas albumā „Berlin” dzirdamās dziesmas. Kopā ar Rīdu uz skatuves kāps „Berlin” ieraksta dalībnieks — ģitārists Stīvs Hanters (Steve Hunter) un grupa, kā arī Londonas Metropolitēna stīgu un pūšamo instrumentu orķestris un Jaunais Londonas bērnu koris.

Kā pats Rīds saka: „„Berlin” ir roks, kas saskatīts ar novelista acīm. Mēs, radot albumu, bijām ļoti nopietni apņēmušies radīt filmu ar mūziku prātam. Tas nebija veigli paveicams. Mēs nedarījām lietas jau ierastajā veidā pēc pop formulas. Mēs bijām ambiciozi un es domāju, ka tieši tapēc šis darbs spēj noturēt arī mūsdienu cilvēku interesi.”

„Berlin” turnejas koncertu scenogrāfs un režisors ir Lū Rīda tuvs draugs Džulians Šnābels (Julian Schnabel), slavens gleznotājs un režisors, kura filmu „Skafandrs un Tauriņš” („The Diving Bell and the Butterfly”) nesen varēja skatīt arī Latvijā, un par kuru Džulians Šnābels tika nominēts Amerikas Kinoakadēmijas godalgai „Oskars” kā labākais kinorežisors.

„Berlin” — gan albums, gan koncerti pasaules medijos ir guvuši augsāko novērtējumu.

Lielbritānijas laikraksts „The Daily Telegraph”: „„Berlin” ir reta iespēja, kas dota, lai pieskartos vienam no izcilāko mūziķu prātiem un sajustu to daļu, kas veido mūsdienu roka vēsturi.”

Cits britu laikraksts „The Guardian” par Lū Rīda koncerttūri raksta: „„Berlin” ir viens no stindzinošākajiem, bet tajā pašā laikā aizraujošākajiem koncertiem rokmūzikas vēsturē.”

Amerikas „The New York Times” pašu albumu raksturo kā „vienu no spēcīgākajiem un oriģinālākajiem ierakstam rokmūzikā”. Līdzīgās domās ir britu „The Independent”: „„Berlin” ir īsts brīnums, pārsteidzošs atgādinājums tam, kādai ir jābūt rokmūzikai!”