Koncertaģentūra FBI desmit gadu jubilejā paziņo: 14. septembrī, uzstājoties „Arēnā Rīga”, koncertu Latvijā sniegs pasaulslavenais britu mūziķis sers Eltons Džons. Rīgā sešu „Grammy” balvu ieguvējs un visu laiku panākumiem bagātākais komponists uzstāsies kopā ar savu rokgrupu un izpildīs slavenākās kompozīcijas no sava repertuāra.

Mūzikas zvaigzne un nepārspējamais klavieru virtuozs sers Eltons Džons ir viens no spilgtākajiem savas paaudzes mūziķiem. Viņa muzikāli krāšņā un nepārspējamā karjera ilgst jau 35 gadus, un tās laikā uzrakstītas vairāk kā 500 dziesmas, izdoti 32 albumi un Top 40 iekļuvuši vairāk nekā 50 viņa singli. Mūziķa albumu pārdošanas apjomi sasniedz ceturtdaļmiljardu.

Mūziķa tēls gadu gaitā ir mainījies, krāsainās parūkas un augstpapēžu kurpes ir nomainītas pret ne tik spilgtiem aksesuāriem, taču visos laikos Eltons Džons ir spējis uzrunāt visdažādāko auditoriju, ikkatru klausītāju atsevišķi. Vislabāk mūziķa radīto mūziku raksturo izcilā japāņu komponista Nobuo Uematsu vārdi: „Neviens nespēj radīt tādu melodiju kā Eltons”.

Eltona Džona rokgrupā apvienojušies pieci atzīti mūziķi. Naidžels Olsons (bungas) ir piedalījies gan pirmā Eltona Džona albuma „Emty Sky” ierakstā, gan savulaik palīdzējis slavenajai grupai „Uriah Heep” pie debijas albuma ierakstīšanas. Deivijs Džonstons (ģitāra, mandolīna) strādā kopā ar Eltonu jau kopš 1971. gada un ir sadarbojies ar tādiem mūziķiem kā Eliss Kūpers un Meat Loaf. Basģitārists Bobs Birčs iemantojis iesauku „Misters pilnība”, jo viņam piemīt fantastiska spēja studijā nospēlēt visas jauno dziesmu partijas pareizi jau pirmajā reizē. Gajs Babilons (taustiņi) ar Eltonu kopā uzstājies vairāk kā 1100 koncertos un saņēmis „Grammy” balvu par darbu pie albuma „Aida”.
Perkusionists Džons Mahons ir arī bekvokāla dziedātājs, kurš strādājis un uzstājies kopā ar tādām mūzikas zvaigznēm kā Billiju Džoelu, Braienu Adamsu, Stingu, Filu Kolinsu, Reju Čārlzu un Tīnu Terneri.

Eltonam Džonam pieder tādi hiti kā „Your Song”, „Rocket Man”, „Crocodile Rock”, „Daniel”, „Goodbye Yellow Brick Road”, „Candle In The Wind”, „Don't Let the Sun Go Down On Me”, „Philadelphia Freedom”, „Don't Go Breaking My Heart (duets ar Kikiju Dī)”, „Sorry Seems to be the Hardest Word”, „The Bitch Is Back”, „I Guess That's Why The Call the Blues”, „I'm Still Standing”, „Nikita”, „Blue Eyes”, „Sacrifice”, „Circle of Life”, „Are You Ready For Love”, „I Want Love”, „Electricity”.

Dziesma „Candle In The Wind”, ko mūziķis veltīja Velsas princesei Diānai pēc viņas traģiskās nāves, ir pasaulē pārdotākais singls. Visus tā ieņēmumus mūziķis ziedoja labdarībai.

Tādi mūziķi kā Toms Jorks („Radiohead”), Billijs – Džo Armstrongs („Green Day”) un Aksels Rouzs („Guns’n’Roses”) ir atzinuši, ka tieši Eltons Džons un viņa mūzika ir viņu īstenais iedvesmas avots.

Eltons Džons ir uzņemts Rokenrola slavas zālē. 1995. gadā mūziķis tika iecelts par Britu Impērijas Ordeņa komandieri, bet 1998. gadā Lielbritānijas karaliene Elizabete II mūziķim piešķīra godpilno sera titulu.

Pasaulslavenais mūziķis Latvijā uzstāsies otro reizi. Eltona Džona iepriekšējais koncerts norisinājās „Skonto” futbola stadionā 2001. gada vasarā. Koncerta organizatori atgādina, ka kopējais apmeklētāju skaits, ko spēj uzņemt „Arēna Rīga” ir ievērojami mazāks, kā tas cilvēku skaits, kas apmeklēja Eltona Džona solo koncertu 2001. gadā. Tāpēc FBI iesaka pasteigties ar biļešu iegādi un neatlikt pirkumu.

Koncertaģentūras FBI direktore Inga Kadeka uzsver: „Sera Eltona Džona koncerts „Arēnā Rīga” būs viens no lielākajiem rudens pasākumiem. Eltons Džons pilnīgi iespējams būs arī lielākā mūzikas zvaigzne, kas līdz šim uzstājusies „Arēnā Rīga”. Tie nav tukši vārdi – viņa mūzikas karjera nav salīdzināma ne ar vienu citu mākslinieku. Mums ir patiess prieks, ka mūziķim pēdējā brīdī radās iespēja iekļaut Latviju savā koncertturnejā un jau pavisam drīz varēsim baudīt šī ģeniālā mākslinieka koncertu tepat Rīgā. Pie kam šī uzstāšanās krietni atšķirsies no koncertiem, ko pirms sešiem gadiem bija iespējams vērot Rīgā un Tallinā. Tajos Eltons Džons uzstājās viens pats ar solo koncertu, bez grupas.”

Rīgā Eltons Džons uzstāsies ar „Lielāko hitu koncertu” un izpildīs tādas kompozīcijas kā „Daniel”, „I Guess That’s Why They Call It The Blues”, „Something About The Way You Look Tonight”, “Bennie And The Jets”, “I’m Still Standing”, „Your Song”, „Rocket Man”, „Sacrifice”, „Sorry Seems to be the Hardest Word”, „Crocodile Rock”, „Don't Let the Sun Go Down On Me”, „Candle In The Wind” u.c.

Biļetes uz Eltona Džona koncertu „Arēnā Rīga” būs iespējams iegādāties no 27. augusta plkst. 10.00 „Biļešu servisa” un „Reklamarket” kasēs visā Latvijā, kā arī visās „Statoil” degvielas uzpildes stacijās un internetā www.bilesuserviss.lv.

Stāvvietas biļetes cena būs 29 Ls. Sēdvietas maksās 39 Ls, 50 Ls un 70 Ls (atkarībā no attāluma līdz skatuvei).
Tirdzniecībā būs pieejamas arī VIP biļetes par 130 Ls gabalā. VIP biļete ietvers: sēdvietu atsevišķā ložā, atsevišķu VIP ieeju, vietu autostāvvietā pie ložu ieejas, uzkodas un dzērienus, atsevišķu bāru ložu stāvā, atsevišķu terasi smēķētājiem.

Jau no pirmdienas, 20. augusta, sākas biļešu iepriekšpārdošana „FBI Concert Club” biedriem. Lai iegādātos biļeti, jāizdrukā saņemtā e-pasta vēstule un tā jāuzrāda jebkurā „Biļešu servisa”, „Reklamarket” vai „Statoil” kasē pirms pirkuma izdarīšanas. Reģistrēties nākamo piedāvājumu saņemšanai iespējams „FBI” mājas lapā.


Eltona Džona biogrāfija

Eltons Džons jeb īstajā vārdā Redžinalds Kenets Dvaits piedzima 1947. gada 25. martā. Jau trīs gadu vecumā vecākiem par pārsteigumu puisēns iemācījās spēlēt klavieres. Vēlāk būdams Karaliskās Mūzikas akadēmijas students, Eltons saprata, ka tieši ar mūziku būs saistīta visa viņa turpmākā dzīve. Pametis akadēmiju, viņš nodibināja savu pirmo grupu „Bluesology”. Taču pirmie lielie panākumi pienāca 70tajos gados, kad Eltons kā solo mākslinieks izdeva singlu „Your Song”. Singls ieņēma pirmo vietu Lielbritānijā un ASV. Turpmākajos gados Eltons izdeva tādus populārus albumus kā „Honky Chateau”, „Goodbye Yellow Brick Road”, „Caribou”, „Blue Moves” un daudzi albumu singli guva lieliskus panākumus mūzikas topos. Intervijā žurnālam „Rolling Stone” mūziķis atklāja, ka ir biseksuāls. Mūziķa āriene šai laika posmā ir īpaši spilgta – koncertos viņš uzstājas krāšņos tērpos, kas brīžiem balansē uz klajas bezgaumīgas robežas, maina neskaitāmas parūkas un labprāt staigā augstpapēžu zābakos.
1980. gads Eltonam atnesa smagu triecienu – savas mājas priekšā tika nogalināts viņa labs draugs, leģendārais „The Beatles” mūziķis Džons Lenons. Eltons veltīja draugam dziesmu „Empty Garden (Hey Hey Johnny)”, kuru viņš izpildīja pārpildītā „Madison Square Garden” arēnā Ņujorkā – uz skatuves viņam pievienojās Joko Ono un krustdēls Šons Ono Lenons.
1983. gadā Eltons atgriezās mūzikas topu augstākajās vietās ar albumu „Too Low For Zero”, kurā bija tādi hiti kā „I'm Still Standing” un „I Guess That's Why They Call It The Blues”. 1985. gadā Eltons Džons bija viens no māksliniekiem, kas uzstājās „Live Aid” koncertā un izpildīja „Bennie and the Jets”, „Rocket Man”, kā arī dziesmu „Don't Go Breaking My Heart” duetā ar Kikiju Dī. Bet dziesmas „Don't Let The Sun Go Down On Me” laikā viņam uz skatuves pievienojās dziedātājs Džordžs Maikls.
90to gadu sākumā Eltons Džons daudz līdzekļu ziedoja labdarībai, īpaši AIDS izpētes fondiem, jo šī nāvējošā slimība bija paņēmusi vairāku viņa draugu dzīvības. Šajā periodā Eltons izdeva vairākus emocionālus singlus – „Sacrifice”, „Can You Feel the Love Tonight”, „Believe”. Singls „Can You Feel the Love Tonight”, kas bija animācijas filmas „Karalis Lauva” tituldziesma, kļuva par populārāko tā gada dziesmu visā pasaulē un saņēma Oskara balvu kā Gada labākā dziesma. 1994. gadā Eltons Džons tika uzņemts Rokenrola slavas zālē.
1997. gadā Eltons par godu savai piecdesmitajai dzimšanas dienai rīkoja krāšņu balli 500 draugiem un pats ieradās tērpies kā Luijs XIV. Tomēr šis gads mūziķim atnesa daudz bēdu, jo mira divi viņa tuvi draugi – modes mākslinieks Džanni Versače un Velsas princese Diāna.
Princeses bērēs mūziķis izpildīja speciālu dziesmas „Candle In The Wind” versiju, kas bija veltīta tieši princesei. Šīs dziesmas ieraksts zibenīgi kļuva par pasaulē pirktāko mūzikas ierakstu un visu tā peļņu mūziķis ziedoja princeses izveidotajam labdarības fondam.
Sākoties jaunajai tūkstošgadei, Eltons sadarbojās un kopīgi uzstājās ar vairākiem aktuāliem mūziķiem – dziedātāju Eminem, grupu „Blue”, kā arī ar leģendāro elektroniskās mūzikas duetu „Pet Shop Boys”.
2004. gadā žurnāls „Rolling Stone” iekļāva Eltonu Džonu 100 visu laiku nozīmīgāko mūziķu sarakstā.
Īpaši grandiozi šogad mūziķis atzīmēja savu 60 gadu jubileju. Trīs stundu garajā koncertā „Madison Square Garden” arēnā 25. martā Eltons izpildīja savus lielākos hitus, kas tapuši viņa karjeras laikā. Kopā ar Eltonu uz skatuves kāpa arī daudzi populāri mūziķi, aktieri un citi tuvi mūziķa draugi. Par godu šim notikumam septembrī tiks izdots speciāls DVD „Elton 60: Live at Madison Square Garden”.
Šī gada 1. jūlijā Eltons Džons uzstājās princeses Diānas piemiņas koncertā Londonā „Wembley” stadionā. 63 000 apmeklētāju priekšā mūziķis atklāja koncertu ar dziesmu „Your Song”.
Šobrīd Eltons Džons ir viens no slavenākajiem popmūzikas un rokmūzikas pārstāvjiem, kura koncerti pulcē tūkstošiem apmeklētāju un kura izpildītās melodijas neatstāj vienaldzīgu nevienu.

2007. gada 19. augusts

Informāciju sagatavoja:
Marketinga un sabiedrisko attiecību speciālists
Kristaps Kārkliņš

http://www.eltonjohn.com