Koncertaģentūra „FBI” informē: Jau šo sestdien, 12. jūlijā ar koncertu „Arēnā Rīga” viesosies amerikāņu dziedātājs un ģitārists, leģendārās Ņujorkas grupas „The Velvet Underground” dibinātājs Lū Rīds (Lou Reed). Mūziķis Rīgā uzstāsies ar pavadošo grupu, stīgu un pūšamo instrumentu orķestri un bērnu kori. Rīds Rīgā ieradīsies savas Eiropas koncerttūres ietvaros, kas notiek par godu viņa slavenā 1973. gada albuma „Berlin” 35. gadadienai.

Lū Rīda Eiropas turneja sākās jūnija vidū. Pagājušonedēļ notikušajam koncertam prestižajā Londonas „Royal Albert Hall” britu laikraksts „The Independed” piešķīris piecas zvaigznes (no piecām iespējamajām): „Rīds sagrauj savas „Berlin” sienas. Priekšnesuma beigās suģestējošais Rīda spēks liek auditorijai piecelties kājās un ar ovācijām sveikt „Berlin” 35. gadadienai veltīto koncertu. Pēcāk auditorija tiek atalgota ar trīs atkārtojuma dziesmām: „Satellite of Love”, „Rock and Roll”, un pavisam jaunu dziesmu „Power of the Heart”.”

Koncertā Rīgā tiks izpildītas visas albumā „Berlin” dzirdamās dziesmas. Kopā ar Rīdu uz skatuves kāps „Berlin” ieraksta dalībnieks — ģitārists Stīvs Hanters (Steve Hunter) un grupa, kā arī Londonas Metropolitēna stīgu un pūšamo instrumentu orķestris un Jaunais Londonas bērnu koris.

„Berlin” turnejas koncertu scenogrāfs un režisors ir Lū Rīda tuvs draugs Džulians Šnābels (Julian Schnabel), slavens gleznotājs un režisors, kura filmu „Skafandrs un Tauriņš” („The Diving Bell and the Butterfly”) nesen varēja skatīt arī Latvijā, un par kuru Džulians Šnābels tika nominēts Amerikas Kinoakadēmijas godalgai „Oskars” kā labākais kinorežisors.

Lū Rīda koncertā būs tikai sēdvietas. Biļetes maksā 30 Ls, 35 Ls, 40Ls, 50 Ls un 70 Ls (atkarībā no attāluma līdz skatuvei) un tās iespējams iegādāties visās „Biļešu servisa” kasēs un interneta veikalā www.bilesuserviss.lv.

Pilns apskats Lū Rīda koncertam Royal Albert Hall, Londonā lasāms šeit:
http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/music/reviews/lou-reed-royal-albert-hall-london-858198.html