Saistībā ar lielo interesi par pasaulslavenā cirka “Cirque du Soleil” šova “Saltimbanco” izrādēm “Arēnas Rīga” amfiteātrī Ziemassvētku nedēļā, izsludināta papildizrāde, kas notiks 25. decembrī pa dienu.

Jau ziņots, ka no 21. decembra ar vairākām izrādēm pirmo reizi Rīgā uzstāsies pasaulslavenais cirks “Cirque du Soleil”, piedāvājot savu slavenāko šovu “Saltimbanco”, kura izrādēs skatāmi augstākās klases akrobātu priekšnesumi un cirka māksla. Tagad skatītājiem ir dota iespēja apmeklēt vēl vienu izrādi, kas norisināsies pirmajos Ziemassvētkos - 25. decembrī pa dienu.
 
“Saltimbanco” programma sastāv no 13 īpašiem priekšnesumiem. Pirmais priekšnesums sākas uz zemes un līdz ar nākamajiem darbība pakāpeniski notiek aizvien augstāk un augstāk. “Grandiozajā “Saltimbanco” finālā akrobāti atrodas augstu gaisā zem improvizēta cirka kupola, radot skatītājiem sajūtu, ka viņi skatās uz krāšņiem putniem vai eņģeļiem, kas lidinās debesīs!” jūsmo ārvalstu mediji.
 
“Cirque du Soleil” vienmēr lepojies ar daudznacionālo sastāvu - tajā darbojas mākslinieki no vairāk nekā 40 valstīm. Izņēmums nav arī “Saltimbanco”, kur plecu pie pleca izrādēs darbojas kanādieši, amerikāņi, austrālieši, krievi un citu tautību pārstāvji. Taču kā atzīst trupas mākslinieki, galvenais ir nevis sarunu, bet gan ķermeņa valoda - jo tieši caur to mākslinieki izrādē demonstrē elpu aizraujošus akrobātikas un vieglatlētikas elementus.
 
Cirkā pārstāvētas dažādas vecuma grupas un izrādēs darbojas arī bērni. Paši mazākie cirku iepazinuši jau no agras bērnības - tās ir cirka mākslinieku atvases. “Saltimbanco” izrādē bērna lomai ir svarīga nozīme, jo tieši bērns ir jebkuras sabiedrības un ģimenes pamatā. 
 
Līdz ar mākslinieku trupu katrā pilsētā ierodas arī vismaz pussimts liels personāls, kas atbild par tehnisko nodrošinājumu, grimu un kostīmiem. Vienai izrādei nepieciešami 250 apavu pāru - katrs mākslinieks izrādes laikā izmanto 3 pārus. Turklāt katram šovam tie tiek gatavoti no jauna, jo lielās slodzes dēļ pēc izrādes tie vairs nav izmantojami. Izrādei nepieciešamās vairāk nekā 2500 kostīmu sastāvdaļas uz Latviju tiks transportētas apmēram 50 koferos.
 
“Cirque du Soleil” šova “Saltimbanco” biļešu cena ir sākot no 16 latiem un tās ir nopērkamas “Biļešu servisa” kasēs visā Latvijā un interneta lapā www.bilesuserviss.lv. Bērniem līdz 5 gadu vecumam (neaizņemot atsevišķu vietu) biļete uz cirka izrādi maksā Ls 7.
 
Izrāžu saraksts:
 
21. decembris (trešdiena) PIRMIZRĀDE
sākums plkst. 19:00 (ieeja no plkst. 18:00) 
 
22. decembris (ceturtdiena) 
sākums plkst. 19:00 (ieeja no plkst. 18:00) 
 
23. decembris (piektdiena) 
sākums plkst. 19:00 (ieeja no plkst. 18:00) 
 
25. decembris (svētdiena) PAPILDIZRĀDE
sākums plkst. 15:00 (ieeja no plkst. 14:00)
 
“Saltimbanco” priekšnesums ilgst 2,5 stundas, ieskaitot 30 minūšu pārtraukumu.