Ģeniālais GZA, slavenākais no Wu-Tang Clan dalībniekiem un tās dibinātājiem, kopā ar The Phunky Nomads nākamā gada pavasarī, 4. martā, uzstāsies koncertzālē Palladium Rīga. Biļetes jau no šodienas pieejamas “Biļešu Serviss” tīklā.

GZA, pazīstams arī kā Genius, un leģendārās hip-hop grupas Wu-Tang Clan dalībnieks. Wu-Tang Clan, kuras sastāvā ir RZA, GZA, Method Man, Raekwon, Ghostface Killah, Inspectah Deck, U-God, Masta Killa, līdz viņa nāvei 2004. gadā arī Ol' Dirty Bastard, un Cappadonna, kļuva par vienu no ietekmīgākajiem un veiksmīgākajiem kolektīviem repa mūzikas vēsturē. 

GZA savu solo debijas albumu “Words from the Genius” izdeva tālajā 1991. gadā. Tas lika pamatu viņa solo karjerai un mākslinieka izaugsmei. 1995. gadā viņš izdeva savu albumu “Liquid Swords”, kas visā pasaulē tiek uzskatīts par hip-hop šedevru un ierindots starp Top 100 labākajiem albumiem vēsturē. Platīna sertificēts albums ir kļuvis par hip-hop klasiku. Viņa 1999. gada albums “Beneath the Surface” sasniedza 1. vietu Billboard R&B/Hip-Hop albumu topā. Viņš ir piedalījies arī savu kolēģu Wu-Tang dalībnieku solo projektos un ir spējis saglabāt veiksmīgu solo karjeru līdz pat šodienai.

GZA tiek uzskatīts par vienu no labākajiem MC un tekstu autoriem ar spēcīgām metaforām un vienmērīgu plūdumu, kā arī ar izcilu lirisko stilu, kas bieži vien noraida tipiskas repa stāsta līnijas par labu zinātnei un plašām filozofijām. GZA dziesmu tekstu analīze atklāj, ka viņam pieder otrs lielākais hip-hop mūzikas vārdu krājums. GZA sadarbojos ar izglītības grupu, lai ar hip-hop palīdzību veicinātu zinātnes izglītību Ņujorkā.