Pavasarī Rīgā koncertu sniegs ievērojams mūsdienu klasiskās mūzikas itāļu komponists un pianists Fabrizio Paterlini koncertzālē Palladium 13. aprīlī. Dziļi aizkustinoši, emocionāli klaviermūzikas skaņdarbi pavadījumā ar vizuālo noformējumu Rīgas jaukākajā koncertvietā padarīs koncerta pieredzi dziļi izjustāku un emocionāli piesātinātāku. Biļetes jau no šodienas pieejamas “Biļešu Serviss” tīklā.

Fabrizio Paterlini ir viens no pazīstamākajiem itāļu pianistiem, par kuru, iespējams, vēl nav dzirdēts. Viņa nomierinošajai klaviermūzikai ir iespaidīgs fanu pulks visā pasaulē, kuri tikai gaida šo burvīgo notikumu, lai redzētu viņa uzstāšanos klātienē. Fabrizio Paterlini ir dzimis senā Itālijas ziemeļu pilsētā Mantujā, kam ir romantiska un vēsturiski nozīmīga ietekme uz mākslinieka muzikālo daiļradi. Pilsētas elegance un kultūras dziļums caurvij Paterlini izsmalcinātās oriģinālās solo klavierkompozīcijas. 

Gan klausītāji, gan kritiķi dalās pārdomās ar to kā visprecīzāk raksturot Paterlini skaisto mūzikālo skanējumu. Dvēseliski, dziļi emocionāli, sapņaini un smalki. Pats komponists savu darbu raksturo “kā sarkanvīna glāze vasaras vakarā”, apzinoties savu starojošo un nomierinošo iedarbību uz klausītāju. Nereti salīdzināts arī ar tādiem izciliem māksliniekiem kā Ludovico Einaudi, Erik Satie un George Winston.

Pēc izpētes ar vairākiem klavieru solo darbiem (“Viandanze”, “Fragments Found”, “Autumn Stories”, “The Art of the Piano”) 2013. gadā viņš izdeva "Now", savu pirmo mēģinājumu apvienot klavierspēli ar elektroniku un 2017. gadā “Secret Book”, kas ir viņa līdz šim kompozīcijas saturīgākais albums. Klavieres, stīgas un elektronika saplūst kopā jaunā un interesantā formulā, kas ieved Fabrizio mūziku jaunos mūzikas ceļos. 27. janvārī pie klausītājiem nonāks mākslinieka jaunākais “Fifth” albums.

Gaidāmajā koncertā muzikālo izpildījumu papildinās arī vizuāli specefekti, kas padarīs koncerta pieredzi piepildītāku, dziļi izjustāku un emocionāli pilnīgāku. Telpa, skaņa, mūzika un vizuālie materiāli apvienojumā radīs eksistenci brīdim. Pirmajā pusē uzsvaru liekot uz maigi ieskautām animācijām par pašu mākslinieku un otrajā pusē koncentrējoties uz klavierspēli. Fabrizio Paterlini 13. aprīlī Rīgas jaukākajā koncertvietā koncertzālē Palladium. Biļetes “Biļešu Serviss” tīklā.