Rīgā jau ieradusies pasaulslavenā Kanādas cirka trupa Cirque du Soleil, lai no ceturtdienas līdz pat svētdienai sniegtu piecas izrādes vienam no saviem godalgotākajiem šoviem Alegría. Uzveduma pirmizrāde notiks ceturtdien plkst. 19.00.

Šovam nepieciešamā tehnika uz Latviju ir piegādāta 22 kravas automašīnās, un trešdien Arēnā Rīga norisināsies apjomīgi skatuves un akrobātiskā aprīkojuma uzstādīšanas darbi. Šodien un rīt trupas dalībniekiem ir brīvdiena, bet ceturtdien no rīta sāksies intensīvi treniņi un mēģinājumi.

Daudzām starptautiskām godalgām apbalvotajām uzvedumā ir iesaistīti 55 mākslinieki no 15 valstīm, un priekšnesumu mēģinājumi ir saplānoti pēc rūpīgi izstrādāta grafika. “Piemēram, kamēr mīms mēģina savu priekšnesumu uz lielās skatuves, aizkulisēs gaisa vingrotāji ierakstā pārskata savu iepriekšējo uznācienu. Savukārt komanda, kas uzstājas uz batutiem, aizskatuves treniņzālē atkārto sarežģītākos salto trikus. Katrai konkrētā uzveduma komandai ir savs kapteinis, kura virsvadībā mākslinieki veic treniņu programmu, nepārtraukti pieslīpējot savu meistarību,” stāsta šova mākslinieciskais vadītājs Bruno Darmaņaks (Bruno Darmagnac).

Arēnā Cirque du Soleil trupas vajadzībām tiek gatavota ne vien atsevišķa aizskatuves mēģinājumu zona, bet arī neskaitāmas palīgtelpas. To skaitā ir  vairāk nekā 400 kostīmu vienību glabātuve un labotava, grimēšanas, atpūtas, virtuves un veļas mazgāšanas telpas. Pēc katra šova vairāki šuvēji uzreiz ķeras klāt kostīmu atjaunošanai un labošanai, jo tērpi tiek pakļauti milzīgai slodzei. Turnejā vienmēr līdzi ir arī vairākas veļas mazgājamās mašīnas un žāvētavas, lai pēc izrādes varētu ātri sagatavot tērpus nākamajam šovam.

Šova skatuves konstrukcijas un dekorācijas veidotas tā, lai uzvedumam varētu sekot vienlīdz labi no jebkuras vietas zālē. Vērojot Alegría, ikviens skatītājs saņems iespaidīgu spēka, veiklības un ātruma kokteili, kas apvienots ar elegantiem priekšnesumiem.

Alegría biļetes ir nopērkamas www.ticketpro.lv un “Ticketpro” biļešu kasēs TC “Galleria Riga”, “Spice”, “Spice Home”, “Domina Shopping”, “Rīga Plaza”, “Olimpia”, “Maxima XX”, “Maxima XXX”, “Rimi “Valdemārs””, “Rimi “Alfa””, “Rimi” Pulkveža Brieža ielā, “Rimi” Stirnu ielā, “Rimi “Galerija Azur”” informācijas centros u.c.

Īsumā par Cirque du Soleil:

No 20 ielu mākslinieku grupas 1984. gada sākumā Cirque du Soleil ir izveidojusies par lielu Kvebekā dibinātu organizāciju, kas piedāvā augstas kvalitātes māksliniecisko izklaidi. Cirque du Soleil strādā 5000 darbinieku, to skaitā vairāk nekā 1300 mākslinieku no gandrīz 50 valstīm.

Cirque du Soleil ir dāvājis brīnumus un prieku 100 miljoniem skatītāju vairāk nekā 300 pilsētās un 40 valstīs. Vairāk informācijas: www.cirquedusoleil.com.

INFORMĀCIJA PAR ŠOVU:

NORISES VIETA:

ARĒNAS RĪGA AMFITEĀTRIS

IZRĀŽU GRAFIKS:

11. aprīlis (ceturtdiena) - pirmizrāde
sākums plkst. 19:00 (ieeja no plkst. 18:00)

12. aprīlis (piektdiena)
sākums plkst. 19:00 (ieeja no plkst. 18:00) 

13. aprīlis (sestdiena)
sākums plkst. 15:00 (ieeja no plkst. 14:00)

13. aprīlis (sestdiena) - papildu izrāde 
sākums plkst. 19:00 (ieeja no plkst. 18:00)

14. aprīlis (svētdiena) 
sākums plkst. 14:00 (ieeja no plkst. 13:00)

BIĻEŠU CENAS:

Pieaugušo biļete: no Ls 25 līdz Ls 50

Bērnu biļete (līdz 15 gadu vecumam): no Ls 20 līdz Ls 28

ISIC/ITIC karšu lietotājiem: no Ls 20 līdz Ls 28

Bērnu biļete (līdz 5 gadu vecumam), neaizņemot atsevišķu sēdvietu: Ls 7


Pilnu informāciju par šovu meklējiet:

www.cirquedusoleil.com/alegria