Koncertaģentūra „FBI” informē: 12. septembrī „Arēnā Rīga” grupas „R.E.M.” koncerta iesildītāji būs amerikāņu indie roka pārstāvji „We Are Scientists”.

Ir divi nemainīgi noteikumi, kurus „R.E.M.” savās koncertturnejās izmanto attiecībā uz iesildītājgrupām – pirmkārt, viesmāksliniekus izvēlas paši „R.E.M.” puiši un otrkārt, vienas turnejas laikā viņi izvēlas vairākus iesildītājus, kuri kopā ar „R.E.M.” spēlē dažādos pasaules reģionos. Albuma „Accelerate” Eiropas turnejā kopā ar „R.E.M.” iespēja uzstāties tiek dota „Editors”, „Guillemots”, „Elbow” un „The Disciplines”, savukārt sākot ar Baltijas valstu koncertiem iesildītāju godā būs „We Are Scientists”.

„We Are Scientists” dibināta 2000. gadā Ņujorkā, Amerikā un 2002. gadā klajā nāca grupas debijas albums „Safety, Fun, and Learning (in that Order)”. Pēc veiksmīgas uzstāšanās mūzikas industrijas pasākumā „South By Southwest” Teksasā 2005. gadā grupa tika pie ierakstu līguma ar „Virgin Records” un 2006. gadā iznākušajā albumā „With Love & Squalor” atrodami grupas hiti, kuri atskaņoti ari Latvijas radiostacijās – „Nobody Move, Nobody Get Hurt”, „The Great Escape” un „It's a Hit”. Šī gada martā iznāca trešais „We Are Scientsts” albums „Brain Thrust Mastery”, kurš Apvienotās Karalistes pārdotāko albumu topā debitēja augstajā vienpadsmitajā vietā.

„We Are Scientists” pieder pie tām amerikāņu grupām, kuru mūzika savu fanu bāzi un atbalstītājus veiksmīgāk ir atraduši nevis dzimtajā Amerikā, bet Lielbritānijā un Eiropā. 2006. gadā „We Are Scientists” kopā ar „Arctic Monkeys” un „Maxïmo Park” piedalījās Lielbritānijas mūzikas izdevuma „NME” turnejā un pērnā gada nogalē devās turnejā kopā ar „Kaiser Chiefs”.

„We Are Scientists” mūzika raksturojama kā melodisks pankroks apvienojumā ar dejojamu ģitārroku. Īpašu uzmanību piesaista grupas humora izjūta, kura izpaužas gan grupas sniegtajās intervijās un dialogos uz skatuves, gan grupas videoklipos, kuri apskatāmi grupas oficiālajā „Youtube” lapā: www.youtube.com/user/wearescientists.

Biļetes uz grupas „R.E.M.” koncertu Latvijā iegādājamas visās „Biļešu servisa” kasēs un interneta lapā www.bilesuserviss.lv. Stāvbiļetes cena ir 25 LVL. Sēdvietu biļešu cenas ir 25 LVL, 30 LVL, 35 LVL un 50 LVL, atkarībā no vietas attāluma līdz skatuvei.

Kopš „R.E.M.” dibināšanas ir pagājuši 28 gadi, šo gadu laikā sarakstītas dziesmas, kas ieguvušas nosaukumu – klasika, piemēram, „Losing My Religion”, „Shiny Happy People”, „Man On The Moon”, „Drive” un „Everybody Hurts”. Grupa ir saņēmusi neskaitāmas mūzikas industrijas un mediju balvas, tai skaitā 3 „Grammy” balvas. 2007. gadā „R.E.M.” tika uzņemti Rokenrola Slavas zālē.